rss

Zeptejte se nás

2. 3. 2008

Tak tohle nyní najdete na stránkách našeho hostingu vpravo dole. Takový malý obdélníček. Když si na něj kliknete a někdo (většinou já) je online, tak si můžeme začít povídat.

Habla logoJmenuje se to Hab.la a je to úžasná věc. Máte tak velmi blízko k návštěvníkům svého webu nebo potencionálním i stávajícím klientům. Na mé straně je to jabberový účet, který si přidáte třeba do GAIMu nebo Pidgina. Ukazuje vám to, jak ten, s nímž mluvíte, cestuje po vašem webu a můžete s ním při tom komunikovat.

Testoval jsem poslední dobou více podobných systémů. Zalíbilo se mi například Plugoo (flashové, pěkně nastavitelné ale nepřenositelné po stránkách webu). Pak jich existuje i dost za peníze.

Výhody Hab.la jsou cena (zdarma), nastavitelnost (pomocí JS a CSS) a hlavně přenositelnost mezi stránkami webu.

Nevýhodou je nemožnost jej spustit v DOMready (událost po načtení celé stránky) a nemožnost umístit okénko na jinou pozici. To se ale prý časem změní.

Jo - a když už si nechete povídat, nastavíte si v IM klientovi offline nebo NA a máte klid - v okénku na webu se zobrazí třeba něco jako "Napište mi radši mail".


Komentáře

dalibor

Díky za skvělý tip. Mohl bych se ještě zeptat jak se vám to podařilo počeštit? Když to provedu tak, že ty soubory uložím k sobě na server, tak jako by to na ně vůbec nereagovalo.

Emanuel

Zkusil jsem nesměle oslovit medhiho přes Hablu a funguje to skvěle, tak ještě jednou dík za tip, taky to asi na čas vyzkouším..

Envel

O Hab.la jsem zatím neslyšel, ale jedná se o zajímavou věc. zkoušel jsem Plugoo a funkčnost celkem dobrá. Takže zase vím o další webové službě.
Díky

Lostindream

Wow, vypadá to zajímavě. :-) Nedalo mi to a musel jsem také vyzkoušet :-)

Yuhů

Aha, takže toto asi bude výsledek Tvého pátrání po oné aplikaci, kterou jsi jednou málem na můj popud začal programovat, viď? Mně na Hab.la chybí ještě něco jiného, myslel jsem, že by to měl být zároveň přídavný modul pro tvorbu obsahu. Něco jako že "pokud přijde uživatel s refererem hledání slova A, ukaž mu text B".

Libor Fikr

Něco takového už delší dobu sháním, furt nic, pořád nic, stále nic a najednou si přečtu citróna a hle. Respekt …

kleovrba

Je to krásně namalované…..

Medhi

dalibor [7]: libovolné texty se dají nastavit pomocí configu, jak se to dělá najdeš u nich stránkách ve wiki. Nevím jaké soubory, ale k sobě na server jde uložit jeden soubor a to ten wc.js a pak je samozřejmě nutno změnit cestu v head stránky.

Hanka

Ahoj, já mám blog na www.blog.cz a vůbec mi tam nejde dát ShoutBoard, fakt už jsem zkoušela všechno (nejsem taková lama) vždycky se to tam na pohodu vloží, ale na blogu to není a když to zkontroluji v nastavení, tak to tam už taky není ? Nezapomínám uložit!!!

Hanka

A ještě něco, kde zjistím svůje ID ?? Api klíč(to je iD ??)


Archiv