rss

Twitter Bootstrap: Done is better than perfect

19. 9. 2012

Twitter Bootstrap, stejně jako kdysi Nette nebo jQuery, byl pro mě opravdovým vysvobozením. Rád totiž weby vymýšlím a skládám. Nesnáším ale ladění ultratechnických detailů, které se musí pokaždé řešit, aby všechno fungovalo správně.

Webdesigneři profíci však Bootstrap zrovna nevítají. Chápu je. Ukradne jim nějaké ty zákazníky a internet se začíná plnit typicky bootstrapovými weby, pro nás tak snadno rozpoznatelnými. Weby, které smrdí Bootstrapem.

Já ale budu raději používat funkční web na Bootstrapu, než nedotáhnutou splácaninu, která navíc třeba ještě vůbec neexistuje, protože kodér na ní urputně několik měsíců pracuje. A nalijme si čistého metylalkoholu – Bootstrap je možná okoukaný, ale mnohem hezčí a použitelnější, než většina webů, které potkávám.

Jak říká titulek, s Bootstrapem rychle uděláte web, který funguje, může prodávat a generovat zpětnou vazbu. Web, který je alespoň v počátcích (startupu?) good enough.

A vůbec nemusí zavánět. Docela lehce ho přestylujete několika řádky vlastního CSS kódu tak, že to nepozná ani vaše babička.

Říkáte, že kompletně vlastní CSS si uděláte hezčí a rychleji? A bude i responzivní? Skvělé!


Komentáře

comments powered by Disqus

Archiv