rss

Tvorba loga

24. 11. 2005

Nelíbí se mi logo, které jsem použil na BlueBoard.cz, ani logo na Hosting BlueBoard.cz. Pořád tedy přemýšlím o nějakém novém a originálním logu. Kdo to kdy zkoušel jistě ví, že to není nic jednoduchého. Já chci, aby loga byla svižná, dynamická, snadno na sebe upozornila. A v neposlední řadě musí být také originální.

Jak tak házím na "papír" různé myšlenky, někdy se až sám zděsím, co jsem to vlastně stvořil. Určitě se také rádi občas pobavíte, tak jsem zabrousil do mého archívu a něco vybral:

fotoblog

Tohle není ani tak logo jako logotyp, jako spíš logo-hlavička stránky.

hosting

Tady jsem zkoušel loga na hosting. Nápadem bylo vlastně malé b rotované dokola. Nakonec jsem použil to vlevo nahoře. Bohužel nic moc originálního.

hosting

Tak tohle je naprostá krize. Nudná loga, mrtvá, komplikovaná, špatně zapamatovatelná. Tak tudy přátelé ne.

studio

Tak tohle logo se mi celkem líbilo a dnes se mi líbí pořád. Je velmi jednoduché, má šmrnc a pohyb. Studio BlueBoard už ale neexistuje, tak se s ním odporoučelo i logo.

blueboard logo

Tohle logo jsem vymyslel velmi na rychlo. Nemá skoro žádný nápad a je velmi jednoduché, skoro to ani není logo, spíš dekorace. Takhle vypadá hlavička BlueBoard.cz nyní.

Nové návrhy

Nyní se dostáváme k logům, která jsme právě navrhl. Ještě nejsem plně rozhodnut je použít, bude mě také zajímat váš názor.

blueboard

Tohle logo se mi líbí po grafické stránce, ale bohužel je tématicky trochu někde jinde než aby se precizně hodilo k BlueBoard.cz. Spíš z něj cítíme něco biologického nebo neuronového.

hosting

Jelikož náš hosting jede na FreeBSD, což je velmi bezpečný unixový systém, který má ve znaku červeného čertíka - démona, řekl jsem si, že by se tato skutečnost mohla promítat i do našeho zevnějšku. Ladné křivky mi připadají svižné a celkově na mě působí tohle logo dobře. Bohužel třeba kolegovi Tomášovi se líbí více to staré. A co vám?

Aktualizováno: Ještě jsem zkusil udělat jeden návrh na logo Hostingu, co si myslíte o něm?:

hosting

Aktualizováno pdruhé: Další pokus s béčky, pokud máte ještě někdo síly, budu rád za názor:

hosting


Komentáře

Jódlující bernardýn

Stopro staré…k Blueboardu se hodí mnohem víc…

Šlaha

Stoprocentně obě stará. U BlueBoardu se mi původní líbí, u hostingu bych ho změnil, ale ne za to, které zde ukazuješ.

Shaman

S logy je to skoro vždy zoufalství, je těžké trefit požadovaný dojem a smrsknout jej do několika pixelů. Já navíc nejsem grafik a když jsem požádal pár známých, aby něco navrhli pro Shaman.cz, vypadly z nich samé hrůzy. Také jsem si tehdy říkal: tudy ne. Nakonec jsem si to neumělé červené logo navrhl sám, tak trochu s úmyslem ho předem shodit jeho nepřesností.

Takže by mě také zajímal názor ostatních, pokud by tu nevadil.

Martin Picek

BB má dobré logo, na logu H BB jsou ošklivá ta "béčka".

Aleš Janda

První logo se mi zdá dobré, druhé už tak moc ne, protože ty rohy prostě znamenají něco jiného :-)

Shaman [3]: Dobré, ale malé :-)

Petr Stříbný

Jo loga - těžko tvořit, těžko hodnotit. Nápad dát do loga hlavu ďáblíka se mi líbí, ovšem ne zde prezentované.

dgx

> Tak tohle je naprostá krize. Nudná loga, mrtvá, komplikovaná, špatně zapamatovatelná. Tak tudy přátelé ne

To je pravda, ty jsou strašné, ale určitě je nemaž! Dřív nebo později to můžeš úspěšně střelit nějaké bance, ty si na takové potrpí :-)

Jinak logo BlueBoard.cz bych určitě neměnil, spíš bych se zaměřil na ten Hosting BlueBoard.

Shaman [3]: logo Shaman.cz je skvělé a perfektně koresponduje s podtitulem a zaměřením webu.

Medhi

Shaman [3]: Taky si myslím, že je velmi povedené. Hodí se tam a je i originální.
dgx [7]: Ok, mazat je nebudu :) Třeba bych to mohl nabídnout Hypoteční bance :)

Jinak všem díky za názory, vypadá to, že je teda asi nepoužiju

Filosof

No.. pro začátek vsuvka - logo je komerční pojem. Pokud chceš působit odborně, tak je to logotyp či značka. Jinak souhlasím s Petrem - ďáblík bude fajn, ale jinak.. nebo modrá tabule (blueboard).. nebo něco podobného :-)

Tomáš Kučera

Mě se tedy libí stávajíciílogo BB, i když je třeba trochu chladné, ten nový návrh nic moc :-$
A ani ten hosting mi nic moc nerika :-$ Mam rad, kdyz je dominanta v logu slozena z pismen. Nikoli z obrazku :-)

Bochi

Bohužel ani jedno z těch log se mi moc nelíbí, ale relativně nejlépe u mě vychází to současné logo hostingu BB. Akorát bych navrhl použít jen dvě béčka, středově (bodově) zrcadlená, buď ze dvou kontrastních barev jako je to doposud, nebo z dvou odstínů modré. Tvar samotného béčka by mohl být jako ten stávající, nebo by se dalo dát je obě k sobě tak blízko a ztučnit je, že by vlastně vyplnily celý čtverec (s kulatými hranami). Nechce se mi to kreslit, snad je to dostatečně jasné takhle.

To protažené B u současného BB mi připadá dost amatérské, ale celkové logo je pořád lepší než to nově navrhované. Použitá "molekula" je už opravdu hodně, hodně ohraná. A hlavně mi připadá v daném kontextu významově prázdná. Podobně bych to viděl s tím čertíkem, mohlo by to evokovat nesprávné asociace.

Jo, udělat dobré logo je opravdu kumšt, přeji co nejvíce dobrých nápadů.

Medhi

Bochi [11]: Díky za dlouhou a zajímavou konstruktivní kritiku. Tak s těmito logotypy (díky za upřesnění, Filosof [9]: ) jsem totálně neuspěl. Zkusím na to jít tedy odjinud, tvůj nápad s béčky není vůbec špatný.

Bochi

Sice jsem měl na mysli bodovou symetrii a ne osovou, ale ten poslední návrh se mi dost líbí, je celkem vtipný. Snad jen bych si ještě pohrál s tloušťkou a proporcemi použitého písma, aby nebyl ten spodek tak slitý a vyniklo, že jde o dvě béčka. Možná by stačila kontrastnější kombinace barev.

Myšlenky bodové symetrie bych ještě ale také vyzkoušel, možná by se daly použít pro oba logotypy tytéž barvy a tentýž font, pak by vlastně jediným rozdílem byla vzájemná orientace těch béček. Šlo by o různé logotypy a přitom vizuální spojitost by se zachovala. Připadá mi to jako docela vtipné řešení. Těžko však posoudit dříve, než to bude na papíře, snad to stojí za pokus.

#MaYo

Staré sa mi páčia najviac… To je pre mňa BlueBoard ;-)

kali

Zda se mi vtipné, že ta dvě béčka (otočená přes osovou symetrii) vytváří zároveň i H hostingu - v provedení se mi ale moc nelíbí, snad by pomohl jiný font/tlouštťka, jak říká Bochi [13]: .
A současný logotyp hostingu se mi docela líbí, i když otočená béčka jsem v tom nikdy nehleda, spíš nějakou vrtuli (ad rychlý hosting :) )

whitwa

No některá loga jsou povedená ovšem nenašel jsem ani jedno, které by splňovalo základní pravidla vzhledu logotypu

Yuhů

Blueboard už má zvuk sám o sobě. Nakresli si něco jednoduchého, prostě napiš BlueBoard, a ať je to modré, dá se to přečíst a ať se nemusí přemýšlet. Logo hostingu udělej totožné a jenom pod něj nebo přes něj plácni švihovkou bílý nápis "hosting"

Reg

Na 100% bych nechal obě starý, tohle jim nesahá ani po kotníky…

zacker

mne sa pacia obidve :)

jan látal

určitě nejlopší logo je to předposlední - tedy třetí od zadu - kde se snoubí dvě zrcadlově obracena pismena b pod nimiž je napis hosting blueboard - to je jasný FAVORIT

background

mno tak i já nahodím trošku na téma LOGO či LOGOTYP..
současné logo blueboardu je výstižné, snadno zapamatovatelné, a i přes svou "chladnost" se mi líbí..
logotyp na hosting se mi z těch co tu máš nelíbí žádné..jen to třetí od spodu se mému favoritu blíží..pohrál bych si s fonty..a trošku s kontrastem barev a super..

valdemar

Nejvíc se mi líbí to staré logo (blue board) a jinak je velmi povedené to s tou limetkou nebo co to je.

SQi

Asi raději nech ty stará a/nebo udělej jeětě jiná.

:-)

Sice tak trochu z jineho soudku. Ale mohl bych se zeptat v cem tvoris?

Ondra

Dle názorů se potvrzuje pravdilo že v jednoduchosti ji síla. Vycházel bych s faktu, že málokdy se lidem líbí to logo, na kterém pracujeme několik hodin a poté se nám na pohled zdá dokonalé. Nám ano, ale návštěvnící už to většionou vidí jinak, nevnímají detaily na kterých jsme pracovali tak dlouho a úmorně a logo jim připadá příliž překombinované. Proto se daná grafika většinou povede v krátké době a to ve chvíly kdy nejmíň čekáme to, že aktuální výtvor bude pro myšlený účel vhodný.

Tom44zKA

Chtel bych se zeptat jak se takove logo dela popřípadě v jakem programu? prosím odpovezte na muj e-mail Tom44zKA@seznam.cz diky Tom

Jakub Hejda

Chválím autorovo nadání !
Chtěl bych se zeptat, v jakém programu (programech) pracujete při tvorbě logotypu event. ikonek apod?

Díky za dobrou radu :)

Labe

Ty loga sou fakt dobry ;) , ale me i ostatní by opravdu velice zajímalo, jak jste je tvorili…

CyberBob66

http://citron.blueboard.cz/obrazky/loga-hosting4.jpg
ta dvě b dávající dohromady H jsou super!
Akorát bych to trošku zvětšil, aby to bylo výraznější a čitelnější.

text se mi víc líbí ten, co je tady: http://citron.b...ga-blueboard.jpg
má větší šmrnc, ale chtělo by to vidět pohromadě, jestli by se to k sobě hodilo (dost možná ne)

http://citron.blueboard.cz/obrazky/loga-hosting3.jpg
FreeBSD mě napadlo už při prvním pohledu. BSD mám rád, ale nepřijde mi ideální cpát do do loga (resp. parodovat jejich logo)

http://citron.blueboard.cz/obrazky/loga-blueboard1.jpg
http://citron.blueboard.cz/obrazky/loga-blueboard.jpg
To ztvárnění textu se mi líbí. Ty grafické prvky jsou na první pohled taky pěkné, ale na druhý působí trochu jako "samoúčelná úchylárna." Chtělo by to nějaký podtext, souvislost grafiky s byznysem (ale jestli ty tři čtverce/koule nějak souvisejí, tak se omlouvám ;-)

kis

Palec nahoru

Markét

Ahoj
prosim poradte mi v čem mám dělat logo ? Nebo najde se někdo kdo vytvoří logo ? hatty.hatty@seznam.cz

Honza

Pěkný popis průběhu navrhování logotypu :-)

Petr Freiberg

Propletenec Hb se mi zdá příliš složitý. Logo má být čisté, lehce zapamatovatelné a použitelné i při malém zmenšení jak v pozitivu tak v negativu. Graficky zajímavé mi přijde logo "propletenec 3 bublin", vyjadřuje mi to nějakou síť kde jsou záchytné body, na hosting myslím dobré:-)

Jano

Ako by som mohol si spraviť logo na moju webstránku???kto mi poradi

Hornik

Logo ?Hosting BlueBoard.cz? opravdu nedopadlo úplně nejlépe, čehož si je autor zřejmě vědom. Nemohu se zbavit dojmu, že rotující ?b? více evokuje ?p? a barevné odlišení spodního znaku je poněkud křečovitou snahou tuto slabinu převážit. Logo není sebeobsažné (kompaktní) a nablízku často nikdo, kdo by jej divákovi vysvětlil. Vůbec by mu nevadilo, kdyby nouzová (templátová) grafická značka prostě v logotypu nebyla a v tak dlouhém názvu bylo pracováno pouze s typografickou odvahou (třeba i s barevným vytažením jednoho ze slov). Nutno dodat, že doplňující slogan je naopak velmi zdařilý.

Flety

No teda to prvé aktualizované je ukážka krásne zvládnutého logotypu :) proste paráda :) Ostatné sa mi až tak nepáčia, ale to čo som spomínal je krásny nápad?

Milan Tuček

Mně se tři rotující ?b? líbí, přijde mi to vhodné. Je to výraz něčeho cyklického, rotujícího, kompaktního. Dokonce mě napadl větrák serveru :-) Ne, vážně, mě se to líbí. A taky si myslím, že by firma zas tak často logotyp měnit neměla?

PADAM

Mě se celkem zamlouvá to s tím BSD-démonem. Jen je ta hlavička ?čertíka? maličko pootočená. Možná bych si s ní ještě pohrál s úhlem pohledu té hlavičky. Jinak velice pěkné a estetické.

Janka

zaujimave

Petr

Do propletenců písem bych moc nešel, u loga je důležitá dobrá čitelnost i při menším zmenšení, čím to bude jednodušší, tím to bude zapamatovatelnější.

fefos

zaujimave loga

zdenek

Každý nápad má něco do sebe. Loga pro inspiraci jsou např. na http://www.tvorbaloga.cz Dobré logo vymyslet je kumšt, někdy to je i dílo ?náhody? :) Kreativním logům zdar!


Archiv