rss

Textem.cz končí

15. 2. 2007

Logo Byl to takový nápad, chtěl jsem vyzkoušet, jestli to půjde. Dá se říci, že byl pořád v testovací fázi. Když jsem ho psal, ptal jsem se, jestli má podobný sytém šanci na uchycení, teď už vím, že nemá. Zhodnotil bych to asi tak, že je to prostě zbytečnost. Webmasterům to pomůže minimálně, nikomu to peníze nevydělá, jenom to peníze stojí a taky čas.

Pokud chcete, aby tam byly kvalitní reklamy, musí je schvalovat člověk, člověk musí i odhalovat podvody, což je nekonečný boj.

Jeden čas jsem chtěl Textem.cz prodat, ale pak jsem nemohl. Řekl jsem si, že ho raději nechám v klidu umřít a doménu pak třeba využiji na jiný projekt. Tak teď umřel a uvidíme :)

Hlavně nezapomeňte, že pokud problém P lze převést v polynomiálním čase na problém Q a budeme to zapisovat P -> Q, jestliže existuje Turingův stroj s polynomiální časovou složitostí, který transformuje každý přípustný vstup u pro problém P na jím generovaný výstup v, který je vstupem pro problém Q tak, že Turingův stroj odpovídá ANO / NE na vstup v problému Q tehdy a jenom tehdy, když odpovídá ANO / NE na vstup u problému P a odpověď je stejná.

Prostě život jde dál a Internet taky.


Komentáře

atharva

Hehe, jeste pred zimnim semestrem bych netusil, o cem se v tom predposlednim odstavci pise ;).

elfineer

Teď si nejsem jistý, jestli to je P, NP nebo NP-úplný problém, ale taky nevím, jak jsem mohl bez této informace žít :).

Acci

> jestli má podobný sytém šanci na uchycení, teď už vím, že nemá.
Ale má. Jenže řekl bych, že Textem byl od začátku špatně navrhnutý. Stále se zobrazovali stejné reklamy (tuším, že to bylo Tatu) a i pokud měl někdo dostatek kreditů, byl problém je využít. Sám jsem jich měl kolem 200, asi 10 reklam, na které klikalo velmi málo lidí, skoro vůbec se nezobrazovali a stále se vypínaly (kvůli malému CRT)

Richi

Jednoznačne špatný marketing, respektive žádný marketing tento hezký projekt poslali do kytek …

Petr Vaclavek

Podle me to byl to dobry projekt, asi i lepsi, nez jsou stavajici obdobne systemy. Mel jednu nevyhodu - malo reklam - takze treba na mem blogu se porad zobrazovalo jedno a to same a to proste stale navstevniky uz nemohlo prinutit kliknout…

P.S. NPuplnost, nebo jak se ten predmet na matfyzu jmenoval jsem zkousel dvakrat, ale pres Majerecha jsem proste neprosel… nastesti to za nas byl pouze doporuceny predmet a nikoliv povinny :)

JersyWoo

Špatný marketing, znalost domény nebyla rozšířená mezi lidma. Například já jsem vůbec nevěděl, že nějaký textem.cz existuje.

TonyK

Přesně tak. Já jsem se o systému dozvěděl právě teď a to už je pozdě zkoumat jestli je špatný, dobrý nebo co mi přinese. Bez pořádné propagace systém tohoto typu asi rozjet nelze :-(

El Carlos

Já myslím, že tady Medhimu asi nešlo o rozjetí obrovské marketingové kampaně. Prostě to byl pokus, jestli to bude excelentní, zákazníci přijdou i bez reklamy. Pokud je to "jenom" dobré, reklama je pro rozšíření nutná.

Já jsem nikdy na nic reklamu nepotřeboval a dávat si jí na stránky nechci. Musím ale říct, že díky tomuto systému jsem narazil na český web WordPressu od Acciho

Bochi

El Carlos [8]: No jo, excelentní, jenže u některých služeb, mezi něž tato podle mě také patří, se to celé může úspěšně rozběhnout jen při provozu/množství obsahu nad určitou mezní hranicí. Cokoliv pod ní znamená zánik.

Ivo Toman

Myslím, že své šance ztratil už ve chvíli kdy byl spuštěn. Nepřinášel nikomu nic nového a navíc na tom nikdo ani nevydělával.

Richi

Ivo Toman: minimálne mel na tom vydělávat majitel že? :-)

El Carlos

Bochi [9]: Mám známýho, majitele autoservisu. Nemá nikde reklamu, nemá dokonce ani webový stránky. Jediný čím disponuje jsou 3 telefony, e-mail na seznam.cz a stará cedule na plotě servisu.

Kdykoliv k němu přijedu, má narváno a mě bere ze známosti a není to reklamou. Stačí, že má služby excelentní a pak už běží řetěz "známý to řekne známému, ten to řekne…"

Jakub

Jste odvážný, že jste alespoň zkusil něco takového spustit a provozovat.

Rob

Podobnou sluzbu asi bez radneho hype rozjet nejde. Vsak i Myspace udajne zacal masivnim email spamem :-)


Archiv