rss

Rozmach online hostingů

21. 5. 2008

Nedávno k nám přišlo Webnode ze světa a nyní naopak do světa putují eStránky. Webnode a eStránky je dvojicí asi nejznámějších online hostingů u nás. Online hostingem nazývám možnost tvoření a prezentování webových stránek přímo online v prohlížeči. Žádné psaní kódu, žádné nahrávání na FTP.

Jde o takový poslední stupeň v hostingovém řetězci serverhosting - hosting - onlinehosting. eStránky se u nás rychle rozšířily a nyní začaly expandovat do světa, uvidíme, jak se jim bude dařit.

Webnode zase začal celosvětově a nedávno se ukázal přímo na českém Internetu.

Přidat na WebnodePřiznám se, že než zde byly tyhle služby rozšířené, uvažoval jsem také o spuštění něčeho podobného na Blueboardu, ale včas jsem si to rozmyslel a přenechal místo mnohem lepším. No, a řekl jsem si, že když nemůžeš někomu konkurovat, musíš se s ním spojit. Tak jsem zkoušel spolupráci nejdříve s eStránkami. Nebyl z jejich strany nějaký velký zájem, ale přeci jenom něco se povedlo.

Mnohem lepší spolupráce už byla s Webnode. Díky rychlým reakcím, a velmi šikovným lidem tam u nich, se podařilo propojit Webnode s Blueboardem pomocí API. Výsledkem je možnost přidání si služeb Blueboard přímo do stránek na Webnode. Buď tlačítkem na BlueBoardu nebo pomocí menu na Webnode. Stačí pár kliknutí!
Blueboard na webnode


Komentáře

Martin Mooz

well done ;-)

hokič

Z vlastní zkušenosti mohu říci asi tolik, že zatímco eStránky přistupují např. k návrhu nových šablon stylem "bude líbit, zaplatíme, nebude, nezaplatíme", lidé z Webnode pravidlům slušné objednávky rozumějí mnohem lépe. A je to vidět i na výsledku práce obou týmů (aniž bych řešil, jaké mají finanční možnosti atd.).

miira

Vážně Webnode přišlo ze světa? Já si až doteď myslel, že přišlo z Brna :)

Medhi

miira [3]: Neberte za slovo. Je to myšleno tak, že nejdříve uvedli webnode do světa a až potom u nás, kdežto u eStránek to bylo naopak.


Archiv