rss

Pořád trháme rekordy

10. 3. 2007

GrafMyslím tím naše vlastní. Návštěvnost BlueBoard.cz pořád roste a máme z toho radost. Každé pondělí graf povyleze o trochu výš než byl kdy dřív. V pondělí je totiž největší návštěvnost, nejnižší je v sobotu.

A hlavně teď je období, kdy je Internet v takové progresivní fázi. Další progresivní fáze je někdy na podzim, v říjnu. Dokonce jsem o tom už i psal. Taky jsem tenkrát psal pár čísel o návštěvnosti, můžete tedy porovnat.

Holý BlueBoard.cz

Rozděluji návštěvnost na BlueBoard.cz jako takový a pak na jeho služby. BlueBoard.cz má nyní návštěvnost 8400 UIP/den a 54 000 zobrazení (Google Analytics, dále GA). Interní měření mi ukazuje skoro 11 000, ale to je dáno metodikou.

Konverze, tedy kolik lidí se zaregistruje z počtu všech návštěvníků je dle GA asi 5%.

Služby

Nejvíc zobrazovaná je anketa, zajímavostí může být, že ve všech anketách dohromady hlasuje každý den téměř 60 000 lidí. Zobrazí se téměř 2,5 milion krát.

Další důležitou službou je návštěvní kniha, kterou navštíví asi 60 000 UIP denně.

Dále měřím ChatBoard, protože tam se také zobrazuje reklama. Denně ho navštíví asi 1600 UIP.

Reklama

Celkem reklamu, která se zobrazuje na BlueBoard.cz, v knize a v ChatBoardu, vidí denně až 80 000 lidí. Teda bez 6%, to jsou lidé, kteří si reklamu vypnuli. Ale ti by na ni stejně neklikali. Pokud bychom počítali průměrný CTR 0,5%, klikne denně na reklamní pozice u nás asi 400 lidí. Běží nám tam už hodně měsíců stejná reklama na náš hosting a přitom CTR vůbec neklesá, ba naopak, drží se na pěkných 0,6-0,8%.

Uživatelé

Možná by bylo dobré připomenout, že jsme nedávno "oslavili" 100 000 aktivních uživatelů.

Pořád jsme tu pro vás, děkujeme za vaši přízeň.


Komentáře

Shaman

Služeb Blueboardu jsem k plné spokojenosti využíval na jednom svém soukromém projektu a tak mě čísla svědčící o jeho růstu a úspěšnosti jenom těší. Držím palce i do budoucna. Jen tak dál!

Ivo Toman

V tom případě nezbývá než gratulovat, ale neusněte na vavřínech.

Ondra

Přesně tak, velké gratulace a ať vám stoupá vzhůru k nebesům (návštěvnost) :)

Šimon Grimmich

To mě docela překvapilo, velmi zajímavá čísla. Díky.

Pavel

Gratuluji, ať se daří i nadále.

Kohout

Gratuluju. Blueboard už nepoužívám, protože podobný služby si umim obstarat sám, ale pro začátečníky je to skvělá věc :)

Delltar

gratuluju, už když jsem před xy lety vystavil na net svoji první podivnou a statickou html slátaninu plnou nelogicky povnořovaných frameů a tabulek tak pro mně byl BB významnou pomocí. Stejně ale musím být trošku skeptik, když sem na blueboard narazil poprvé tak to bylo celkem nadčasové, ale s odstupem času se mi zdá, že se vyvíjí pomaleji než český internet, služby a jejich forma zůstávají víceméně podobné. V dnešní době, už freehostingové služby jako třeba ic.cz nabízejí doplňky jako ankety, nebo mailformy už v rámci hostingu a bez reklamy, stejně tak už je velmi mnoho serverů kde si může každý stáhnout už hotovou svou vlastní návštěvní knihu nebo vzkazovníček, a to i třeba jako Flash, takže to pak vypadá "cool". Osobně myslím, že kdyby BB rozšířil svoje služby třeba ještě o nějaký freehosting, spolehlivý, který by fungoval třeba na pozvánky (podobně jako různé testovací veze čehokoliv) takže by si z něj hned tisíce uživatelů neudělali skladiště svejch dat. Nebo třeba blogovací systém, který nabídne něco navíc oproti ostatním jako je například blog.cz, to by mohlo být taky velmi úspěšné. A hlavně nějaké nové vychytávky pro web, hezčí, promyšlenější, nastavitelnější a různorodější, měření dostupnosti, pagerank, krátký video stream nebo co já vim galerie, nějaké lehké fórum nebo generátor .htacess souboru, nástroj pro komentáře když už sme u toho a tak dále a tak dále.
sečteno podtrženo, preji blueboardu hodně úspěchu ale myslím, že by měl projít velkým oživením dokud jsou křivky grafů příznivé.

got speed
Delltar

Medhi

Delltar [7]: Díky za přínosný komentář, je to jistě věc k zamyšlení a na problém se dívám podobně. Nějaké nápady mám v hlavě, takže snad se mi BlueBoard.cz podaří zase trochu probudit k životu.

anonym

Také mám pocit, že místo napjatého zveřejňování perfektních výsledků by bylo fajn zlepšit služby. Už při pohledu na komentáře na hlavní stránce mi začlo být zle…

Vycházel bych z toho co lidi chtějí a co třeba potřebuje databázi, kterou nemají - wiki, blog…

Také bych ocenil vysoce kvalitní a obsáhlé, ale levné statistiky přístupů…

Začněte také přes svůj hosting sponzorovat nadějné projekty, třeba za reklamu.

Šimon Grimmich

Já se trochu obávám, že "ztrácet" čas vývojem blogů a wiki, aby se mohlo blogům a wiki konkurovat se mi zdá trochu zvrácené.

Jan

Proč vyvíjet již někdy vytvořené, přece by se našlo na wiki nějaké slušné portovatelné řešení a vytvořit nějaký rozumný design přeci není zase tak namáhavá práce, aby se to nezvládlo za pár hodin…

Docela by se mi ale líbil online záznamník (uživatel příde, zapne, něco namluví a ono se to automaticky odešle do rozhraní, kde si to vyzvednu), nebo nějaký přehrávač podcastů…

Acci

> Proč vyvíjet již někdy vytvořené, přece by se našlo na wiki nějaké slušné portovatelné řešení […]
Minimálně v PHP těžko, bohužel. Třeba u DokuWiki se může stát, že velmi jednoduše přijdete o uložená data a MediaWiki (systém, na kterém běží i Wikipedie) je velmi pomalý a mohutný. Navíc mají jako skoro všechny Wiki, co znám, problémy s diakritikou v názvu stránky.

numero

  1. Cong.
  2. 5% konverze? To je docela dost, ne?

PS: Odvykl jsem si číst minulé komentáře :-)

paddy

Dik za info. A++++

Carl114

Mohl bych se zeptat jak dlouho necháváte neaktivní účty. Už dávno jsem se k Vám nepřihlásil. Abych věděl, kdy bude nebo jestli nebude účet smazán.

kamila

ja souhlasim na teplo


Archiv