rss

Nový Twitter.com je tu

15. 9. 2010

Dnes v noci Twitter představil nové webové rozhraní Twitter.com. A nejde o žádná drobná vylepšení, ale o úplně nového webového klienta, kterého se všichni dočkají během několika týdnů.

zdroj: Youtube.com

Dva panely

Nejviditelnější změnou je rozšíření stávající úzké nudle na dva panely, kde v levém panelu zůstává klasický proud tweetů jak ho známe doposud a v pravém panelu je přehled základních informací a funkcí, které dříve byly v úzkém menu. Kouzlo však přichází ve chvíli, kdy kliknete na jeden z tweetů:

Obrázky, videa a mapy

Nebo-li média, která nyní uvidíte inline. Kliknete-li na tweet, který obsahuje odkaz na video nebo obrázek, ukáže se vám tento přímo na stránce Twitter.com v pravém panelu. Tam jsou mimo jiné další podrobnosti o tweetu, jako autor (a jeho další tweety) nebo malá mapka, pokud je tweet geograficky označen.

Rozkliknout si můžete samozřejmě i uživatele a uvidíte o něm veškeré podrobnosti.

Co se týče obrázků a videí, tak inline uvidíte média ze služeb Dailybooth, DeviantArt, Etsy, Flickr, Justin.TV, Kickstarter, Kiva, Photozou, Plixi, Twitgoo, TwitPic, Twitvid, USTREAM, Vimeo, Yfrog, a YouTube.

Podívejte se na stránku s videem, kterou Twitter připravil k této události.

V čem spočívá změna?

Vlastně se změnilo pouze jedno webové rozhraní Twitteru. Dalších rozhraní (webových i desktopových) je mnoho a ty už podobné funkce dávno nabízí.

Ovšem tento oficiální byl vždy (tuším) nejpoužívanější a jeho proměna ovlivní hodně věcí. Nemalý dopad bude mít určitě na stávající webové klienty.

Možná ovlivní i to, jak lidé budou Twitter vnímat. Ze 140znakového tweetu se nyní z jistého pohledu stává multimediální interaktivní sdělení. Ztratí tím Twitter své kouzlo?


Komentáře

El Carlos

No twitter jsem si založil po několika úvahách, když jsem jej viděl u tebe :-) a postupně se utvrzuji, že pro mě to není sociální síť, ale sběrnice informací ze zdrojů, které chci sledovat (ty, O2, Star Trek, FOX Movies?)

Pokud by došlo k prodloužení 140 znakové hranice, jistě by twitter zčásti ztratil smysl pro lidi jako já, kteří chtějí základní informaci a pak se rozmyslí, zda-li kliknou dál nebo ne.

Nicméně video, obrázek nebo mapa může být přínosem a přitom stále v mezích základní informace

Follower

Na Twitteru jsem pouze pár měsíců, ale už jsem si ho stačil hodně oblíbit. Jedná se podle mě a jednu z nejlepších sociálních sítí, které vůbec jsou od té doby co mám account na Twitteru, tak nepoužívám Facebook.

sara

Tak to by bylo super. Rád toho využiju.http://www­.chnloveadvisor­.com/idateasia-reviews/


Archiv