rss

O novinkách na Blueboard.cz a dalších věcech

17. 11. 2008

Blueboard.cz se neustále vyvíjí. Za delší dobu jde o několik drobnější změn a vylepšení, proto jsem se o nich rozhodl napsat až nyní, takový souhrnný přehled.

Nové nastavování anket

Udělal jsem úplně nové nastavování anket, dalo by se to nazvat WYSIWYG (what you see is what you get = co vidíš, to také dostaneš). Místo dlouhého popisování vám vše řekne následující video. Snad jen dodám, že takováto kouzla umožnilo hlavně jQuery.

.

Nová verze ChatBoardu

Ano, bylo to již potřeba. Stará verze se mi prostě nepovedla, neznal jsem ještě jQuery :) Již několik týdnů běží beta nové verze a je určitě mnohem stabilnější. Zbývá jí dodat ještě některé funkce, které měl starý chat. Dnes jsem ji více zviditelnil, aby ji zkusilo více lidí a už se ozývají první požadavky na vylepšení. Slibuji, že se je pokusím dodělat opravdu co nejdříve a dokud nebudou, stará verze poběží dál.

Avatary uživatelů

Uživatelé Blueboard.cz potřebovali dostat nějakou tvář a kde dnes nejsou avatary tam není pořádně živo. Proto si každý uživatel může nahrát svůj avatar. Ty jsou nyní používány například v nové verzi chatu a plánuji je i do knih.

Další drobnosti

Do knih lze nyní vkládat obrázky z webu (funkce se musí aktivovat v nastavení), lze měnit velikost písma a přibyly dva nové fonty (Trebuchet MS a určitou skupinou velmi oblíbený Comic Sans (děkuji, ale nemusíte mě za to lovýskovat)). Jo a do seznamu počítadel jsem přidal náhledy grafů. Generuje je Google. Šikovná věcička.

Twitter a nový design digitálního Citronu

Asi vám neušlo, že jsem změnil design Citronu. Cílem byla lepší čitelnost textu (starý ?papír? byl hodně zrnitý), narušení takové té blogové konvence (výpis několika článků na HP, klasické menu apod.) a trošičku širší místo na psaní (ale ne zas moc široké, aby se hezky četlo).

Zkusil jsem také Twitter a docela se mi to líbí, pomáhá mi to být v lehkém nenásilném kontaktu s lidmi z oboru. Bohužel, nikdo z mých ?neoborových? přátel ho nepoužívá. Všechny aktuální věci, co kde provedu, se objeví právě tam.

Jo a. Přidal jsem do krmení obsahy celých článků. Co vy na to? Jste rádi, že mě můžete číst pouze ze čtečky nebo vám to překáží?


Komentáře

Honza

Nový design se mi líbí, ale zdá se mi, že ten starý byl osobitější, byl to pro mě prostě digitální citron. A ty nové fukce blueboardu sou skvělý.

ChristianoErwen

Dosť slušné zmeny na blueboard.cz a čo sa týka tvojho designu na blogu, tak je perfektný. :)

Petr

tak design pěknej, to menu vpravo trochu nepřehledný, chtělo by to nějak oddělit jednotlivé nabídky a ta tužka nahoře je hrozná :-D chtělo by to trochu větší rozlišení, fakt to nesmírně bije do očí ;-)

sara

Myslím, že tark to myslel tak, že se nezobrazí například nějaký číselný údaj, dle kterého poznáme, jak oblíbený je článek či tak nějak podobně google


Archiv