rss

Nové Srazy.info se jen tak nedají!

19. 8. 2010

Srazy.info jsou nové a čekají až je objevíte. Pokud zrovna plánujete sraz nebo akci, dejte jim šanci, ušetří vám čas a nervy.

Pokud Srazy.info ještě vůbec neznáte, přečtěte si nudný článek, který jsem napsal při jejich prvním spuštění. Dozvíte se o čem to asi tak je.

Co všechno se změnilo?

Zjednodušilo se to. Nadbytečné funkce pryč, nepochopitelné přihlašování pryč, spousta položek (k čemu to všechno vlastně bylo?) v menu pryč a samozřejmě hodně políček z formulářů pryč. A je to.

Ptáte se, jak to šlo? Docela hladce. Před pár měsíci jsem totiž objevil nový svět v psaní aplikací - Nette Framework Zatímco původní verzi jsem psal pouze v PHP dlouhé měsíce, možná rok, novou verzi jsem v Nette spíchnul asi za měsíc. Kromě několika funkcí převzatých z původní verze jsem napsal vše od začátku.

Dost o staré shnilé verzi. Pojďme si povídat o nových nablýskaných Srazech a co pro vás mohou udělat.

Na nové Srazy.info si vytvoříte účet klasickým způsobem, prostě vyplníte krátký formulář. Abychom vás ale nezdržovali, hned po odeslání vás přihlásíme a můžete si začít tvořit sraz nebo na nějaký jiný přislíbit účast.

Přidání srazu by mělo být jednoduché, ale to ukáže ještě čas. Je rozděleno na tři maličké krůčky: Zvolení názvu (nebo vybrání již existujícího srazu), zvolení data konání a zvolení místa konání. Raz dva tři a sraz je hotov. Máte-li chuť dozdobte si ho pěkným logem nebo popisem.

Co dalšího nové Srazy.info přinesly?

  • Sledování srazů. Pokud nějaký sraz sledujete, dostanete emailem notifikaci o každém novém termínu.
  • Zkrátil jsem URL všech srazů, nyní tedy vypadá například takto: http://srazy.info/opencoffee-club.
  • Každý sraz má k dispozici i velmi krátkou URL pro sociální služby, hlavně Twitter, například http://pojd.me/hr.
  • Více AJAXu. Oceníte hlavně při hlášení se na sraz, diskutování nebo prohlížení fotek.
  • Ano, fotky. Otevřou se vám v galerii a vy je klikáním můžete všechny projít.
  • Nové widgety. Můžete mít na stránkách vždy aktuální informace o nějaké srazu nebo jako organizátor použijete widget s možností hlášení se na sraz.
  • Máte možnost nastavit si hashtag pro Twitter a poté třeba na srazu si pustit Twitter Wall
  • Přátelé a pozvánky. Můžete si dělat přátele (ti to musí potvrdit) a ty pak zvát na různé srazy. Pozvánky můžete poslat i na email těm, kteří na Srazech ještě nejsou. A samozřejmě máte přehled, kdo z vašich přátel na jaký sraz jde.
  • Propojíte-li si svůj účet s Facebookem nebo Twitterem, nabídnou vám Srazy.info i oznámení, že se účastníte nějakého srazu, vašim přátelům v těchto sítích.
  • Sraz může mít i více správců

A je tu mnoho dalších věcí, ale nejsou tak podstatné. Jsou to snad milé detaily, které objevíte sami.

Srazy a akce na Facebooku

Určitě vás to taky napadlo. Vždyť plánovat akce umí podobně i Facebook. A na Facebooku mám určitě více přátel než na srazech. Ano je to tak. Jsem si vědom toho, že proti Facebooku se nedá moc bojovat, ale to nevadí. Já Srazům prostě věřím, líbí se mi a baví mě na nic pracovat a rozvíjet je. Mohou pomoci těm, kdo na FB nemají účet a už nyní nabízejí několik funkcí navíc, tou nejhlavnější je myslím přítomná aktivní mapa. A je to pěkná česká služba ne?

Poslouchám vás

Vaše názory, nápady nebo kritika jsou pro mě velmi důležité. Proto vás pořád poslouchám. Chcete-li cokoli říci,využíjte třeba komentáře k tomuto článku nebo následující kanály:


Komentáře

Lukáš Šlehofer

Tohle v době Facebooku? Držím palce, ale nevěřím?

fremy

Já vidím právě tu výhodu, že Facebook nechce každý. Jednoduchá registrace a pro modré i fb login. Sice jsem říkával, že je to spíše pro twitteristy a lidi, co blueboard znají. Avšak rád bych tento web použil i pro organizaci školních setkání. Teď jen sehnat sílu na tu práci, to je něco, sehnat a domluvit se s tolika lidmi.

Hryzalek

Ano, souhlasím s Marek Prokop [4]: ? Při organizování akcí přes facebook mi hodně chybí lidé, kteří na FB nejsou. Naopak FB uživatelé budou jen neradi používat primárně srazy.info ?

Když se to nějak hezky propojí, nebude to mít chybu a jdu plně do srazy.info :)

Noem

Přijde mi to téměř nepoužitelné. Možná osekané, ale přesto příliš složité. Pro kamarády stále vede udělat email list.

Martin Kopta

Srazy mi vždycky přišly fajn a k Markovu nápadu s Facebookem bych přidal prosbu o autentizaci přes Twitter (je to taky oAuth, i když ne 2.0). Hned bych přestal používat Twtvite.

Pitrsonek [1]: Pro USA bych zkusil [Upcoming | http://upcoming.yahoo.com], [Eventbrite | http://www.eventbrite.com] nebo [MeetUp | http://www.meetup.com], ale je jich mnohem víc.

Jiří Zralý

Marek Prokop [4]: Marku, díky. Ještě jednou jsem se tedy podívat na nové API FB a vypadá to, že by tam nějaká možnost byla. Jdu to více prozkoumat a uvidíme co se s tím dá dělat.

Radek Novák

Říkal jsem si, že se jedná o zbytečnou věc, ale když je přihlášení poměrně snadné skrze facebook účet. Tak tomu dávám šanci :)

Jiří Zralý

Pitrsonek [1]: Rád bych napsal anglickou verzi pod jinou doménou, snad se mi to brzy povede. Nette jsem se učil několik měsíců ale velmi přerušovaně. Pro mě je to naprosto ideální FW, ale já jsem hodně specifický ?programátor?, takže vám asi s tím neporadím.

Marek Prokop

Mně se to líbí. Facebook má sice taky mapu, ale tady je hned na očích. Fajn je i QR kód, který jsem jinak musel pro facebookové akce pracně generovat.

Přesto vidím s dualitou Facebook/Srazy problém, hlavně jako organizátor. Před akcí chci vědět, kdo mi na ni asi přijde a kontrolovat to na dvou místech je nešikovné. Nešlo by nějak přes FB API tahat informace o účastnících z Facebooku a dávat je sem? Samozřejmě jen v případě, že je akce na FB veřejná.

Pitrsonek

Moc pěkná práce!! Nevíte jestli je podobná služba pro USA?

Nebylo by od věci to rozšířit do jiných zemí, klidně jen evropa Polsko, Slovensko, Maďarsko atd?

Jak dloho jste se nette učil, já dělám v CakePHP hodně podobné ROR a stále váhám jestli investovat do učení nette..

Díky


Archiv