rss

Máte za lubem?

21. 3. 2007

Víte co jsou to kořány? Taky jste si mysleli, že je to takové to místo za dveřmi, okny, prostě za vším, co má otevírací mechanizmus pantového charakteru? Pokud ano, tak jste na to skoro kápli, ale je to ještě zajímavější.

Větší oříšek už je lub. Co to přesně je? Támhle Jarda za ním něco má, Anežka vod vedle taky. Jen zjistit co. Je to vždy velmi tajné, každý na to chce přijít. Ale kde ten lub hledat, abychom za něj nakoukli? Je to nějaký lalok v mozku? Nebo skříň v obýváku? Mohlo by to být i něco na těle: "Jeden chlapec se k tomu dokonce přiznal, a ten svůj lub publiku ukázal." Píše divák jednoho divadelního představení. No nevím úplně jistě, jestli bych chtěl být svědkem takového odhalení.

Nebudu už vás dlouho napínat, jak píše Gerzon, "Lub byla také také káď, ve které se ve mlýně shromažďovala semletá mouka. Za lubem se vždy našlo trochu mouky, i když káď byla už prázdná.".

Co je to sléza se však můžeme už jenom dohadovat. Není to orgán v našem těle, ani sešlost páprdů znajících se ze základní školy. Zatím to vypadá na časový okamžik, prý trvá asi 15 minut.

A to by stačilo, koho by zajímaly další vykutálená slovíčka, jako například Techtle-mechtle, kutě nebo Tintili-vantili, doporučuji tuto rubriku na Gerzonce. Mě například hodně zaujalo, co znamená zkratka viz.
Rada na závěr ještě zní: Hlavně nespěte nohama napřed.

Jo, ale jednoho slova se nemůžu dohledat. Odkud pochází sajrajt? Nevíte někdo?


Komentáře

Jakub

Koukám jako blázen.
Učitelky nám nejspíš něco zatajily :)

Viz definice zkratky viz.

Jiri Pallas

Cucej zprava?.


Archiv