rss

Když slova nestačí

18. 10. 2005

gfxtalkPovídáte si s někým na ICQ a najednou kolegovi na druhé straně potřebujete napsat matematický vzoreček, nakreslit mapku k popsání cesty, popsat nějaký tvar nebo vysvětlit něco na grafu?

Mně se to stalo mnohokrát a litoval jsem, že nemůžu aspoň myší rychle něco načrtnout a ukázat, jak to vlastně vypadá nebo jak si to představuji. Zbyly jediné dvě možnosti, nenačrtávat nic nebo poslat mailem obrázek.

Napadlo mě tedy udělat na webu aplikaci, třeba ve Flashi, kde by se dalo něco rychle nakreslit a hned poslat druhému účastníkovi diskuze.

Nápad se dočkal rychlého zrealizování. MileStorm (můj kamarád a skvělý hudbotvořič) umí slušně ve Swishi, a tak dal prográmek dohromady. Je velmi jednoduchý: vy a kolega na druhé straně se přihlásíte na nějaké domluvené slovo, třeba abeceda a již máte před sebou kreslící plátno a můžete črtat. Jakmile dočrtnete, kliknete na Odeslat a během několika okamžiků (záleží na rychlosti přiojení, ale je to celkem rychlé) již ten druhý vidí vaše dílo. Může do něj nakreslit libovolné úpravy nebo poznámky a odeslat zpět.

Nuže, co bych to dlouho popisoval, nejlepší bude, když si to sami odzkoušíte. Jedná se zatím o betaverzi, takže dejte pak sem do komentářů vědět, jestli se vám vše funguje, jestli se vám gfxTalk hodí a co byste na něm případně vylepšili.


Komentáře

spar

celkem dobry, jen by to chtelo nejakou gumu kterou bych mohl vygumovat to co mi ujede

Alex

LUXUSNÍ!!

Jak už bylo zmíněno, chybí guma a asi by se opravdu hodila možnost exportu - třeba do JPG nebo jakkoliv jinak, třeba i online, ale nějak mít možnost se výsledku vrátit.

Výborná práce.

Michal Pospiech

Velice dobré. Ale jak již bylo zmíněno, chybí mi tam guma a nějaký ten export, ale taky bych tam dodal nějaké tvary jako možnost obdélníku, kruhu apod. ;) Nevím, zda nevyžaduji už moc, ale asi by se to tam hodilo. =)

Roland

Hurá! Hurá, hurá, hurá a ještě jednou hurá! Zatím jsem tyto věci řešil načrtnutím na papír, skenováním a rychlým odesláním na mail. Konečně někdo stvořil tak bezvadnou věc :)

Jak je zmíněno o kousek výše, guma by tuto službu vypilovala k dokonalosti…

Medhi

Díky za ohlasy, potěšily hlavně MileStorma a jistě mu dodají další energie do dalšího vývoje. S tou gumou to prý bude trochu problém, protože je to vektorové. Uvidíme.

kajinek32

velmi chytrý nápad a ještě chytrřejší prográmek!!! Možná (kromě již mnohokrát zmiňované gumy), by se hodilo i kratší psaní… (na popisky..) ale to by asi bylo už moc složité…

MileStorm

Jsem rad, že se vám tato malá aplikačka líbí :)
Bugy se dolaďují. Ke gumě a exportu do JPG: Guma je problem, protože data se ukládají pomocí souřadnic a pak se zpětně vykreslují, takže hledat kusy, co mazat je opravdu problem.. takže gumu v nejbližsí době ne, totéž export do JPG. Ačkoli by to šlo, bylo by to hrozně zdlouhavé z důvodu velikosti kreslící plochy…

Kratší psaní textu je dobrý nápad, promyslím, zda by to bylo možné.

MileStorm

Aktuálně pracujeme na nové verzi GFXtalku s novými funkcemi, více barev, více nástrojů, více možností pro Vaši fantazii :D
Takže: Stay Tuned!

Tonny

gfxTalk - vynikající , ihned jsme s kolegy našli využití, jen malá připomínka: nemohla by se v kreslící ploše zobrazovat slabými linkami čtvercová mřížka, např klasické windousovská šedé barvy? Dlwe názoru vícero uživatelů vlaksimu vy to umožnilo "lépe" se graficky tzrefit do požadovaných nákresů… Díky.. tonny

NechciKazit

Nechci Vam kazit radost ale ICQ tuhle funkci podporuje sam :-(

DuckDaffy

Fakt dobrý nápad, něco takového se vždycky hodí. :)
Škoda toho mazání, kdyby to šlo aspoň překreslit bílou barvou.
Taky bych bral více tlouštěk štětce.
A v barvách chybí hnědá a bílá, je to trošku zvláštní paleta.
Možná by to chtělo více záložek, aby každý příchozí obrázek nepřemazal stávající, ale umístil se jako nový.
Když jsem čmáral dlouho, podařilo se mi shodit Firefox.
Vyplnění plochy barvou vzhledem k vektorovému pojetí je asi taky nemožné, co?
Uvítal bych čtverce, kolečka, obdélníky, šišky.
Vpisování textu je taky fajná věc.

Držím palce, dejte o tom vědět a lidi si to už najdou. ;)

Vojtěch Vrbka

Viděl jsem něco podobného, kde črtalo obrázek asi 10 lidí realtime.

rainbof

Pekny by to bylo. kde je tomu konec ted ?
Co se tyka te gumy neco podobneho jsem kdysi resil kdyz jsem delal klon Turbo Vision (super Vision) kde jsem potreboval rozlistit co mam pod kurzorem. Nakonec jsem to udelal tak ze jsem alokoval pole dynamickych promenych o velikosti plochy, kde kazdy prvek byl pointer zacatku seznamu (seznam vznika pokud das vic veci pres sebe). Muzes si to ale zjednodusit tak ze si plochu prepocitas na rekneme 20x20 px ctverecky…. Jinak mazani by slo udelat tak seznamem kroku s moznosti undo i jednoho kroku v historii.
pro ICQ rypaly: ICQ malovani funguje jen na windows-windows

Jiří Lysek

Podle mně to jsou zbytečné věci. Nevím nikdy jsem něco takového nepotřeboval.

Michal

ahoj, chtěl jsem se zeptat proč už to nefunguje?


Archiv