rss

Jakou bych chtěl RSS čtečku

24. 10. 2005

rss cteckaZatím jsem nenarazil na tu pravou. Co požaduji?

  • webová
  • jednoduché ovládání: Přidat kanál, odebrat, přenastavit
  • desktopové upozorňování
  • rychlost (webu)

Co jsem zkusil

Z desktopových čteček mi nejvíce vyhovoval Feedreader. Žádné komplikované nastavování ani vzhled, prostě dobře plnila svou funkci. Ale pak jsem zjistil, že je lepší mít svá data přístupná z více míst než jen z domova, a tak jsem se poohlédl po nějaké čtečce webové. Myslel jsem, že si budu vybírat, ale moc jsem si nevybíral, vlastně jsem nenašel skoro nic. Šel jsem tedy rovnou na Bloglines. Vypadá to, že Bloglines je skoro jediná online RSS čtečka. Vyhovuje mi tam téměř vše, až na tu rychlost. Navíc na mě působí nějak zastarale, jako by autoři usnuli na vavřínech a už ji dál nevyvíjeli. Zatím u ní ale zůstávám.

Zajímavá online RSS čtečka bude jistě ta od Googlu, chybí mi tam ovšem desktopové upozorňování. Jenže je to beta, tak se těším, že i to časem bude.


Komentáře

Jiří Macich ml.

Používám SharpReader a jsem spokojen. Hledal jsem něco desktopového, jednoduchého a co si poradí i s nevalidním výstupem.

Frettie

no vis jak … googlova ctecka je prvni u ktery jsem chvilku vydrzel :) je jednoducha, rychla, …

a hlavne je dostupna odkudkoliv … :)

Petr Weida

Používám Bloglines a jsem poměrně spokojen. Nic zásadního nechybí, takže mi nevadí, že se překotně nevyvíjí. A rychlost je u mě také poměrně dobrá (tedy mohla by být rychlejší, ale jde to).

tark

Tipuju, že to zase dopadne ve stylu USS, nicméně … dělal jsem si jakýsi RSS agregátor, založený na jakési třídě, přesně nevím jméno, mrkni na to: http://kanevint...hy-rss-agregator -- ale pochybuju, že ti to bude vyhovovvat

Milan Kryl

Zkus se možná poohlédnout ještě v seznamu rss čteček. Co jsem kdysi vytáhnul z logu apache…

llook

Frettie (#2): Odkudkoli, kde je IE6 nebo FF, v Opeře to blbne. Vůbec bych se nedivil, kdyby to zmrvili také některé firewally (jako v začátcích u Gmailu, než zprovoznili HTML verzi).

Nevzpomínám si, že by mi někdy Bloglines v něčem nefungovalo, kromě lehkotonážních prohlížečů jako je Links nebo Dillo.

Teď mě vlastně nenapadá, co má Google Reader a Bloglines ne (kromě líbivého vzhledu). Ale je fakt, že GR jsem moc nezkoušel.

Tomáš Kučera

To já si tedy také oblíbil FeedReader pro svou jednoduchost, jiné čtečky mi absolutně nevyhovovaly. Ovšem někdy je to k vzteku, jaké klávesové zkratky čtečka používá (např. komentářuji-li články), takže to vše musím otvírat do nového okna :-$

Roman

Mě vyhovují desktopové čtečky, po pár pokusech jsem skončil u Mozilla Thunderbirdu. Není to žádný zázrak, u některých feedů má problémy s kódováním, ale jinak celkem v pohodě. Taky mě docela překvapilo, jak málo slušných čteček je trhu.

Alex

Bloglines se ti zdá pomalé? To já si myslím, že Google Feed Reader je mnohem horší… A taky mé Opeře nějak nesedí…:)

Zkoušel si Gator RSS čtečku?

Petr Stříbný

Také jsem měl před časem stejný problém. Potřeboval jsem přístup z domova i ze školy a vyhrál Bloglines - je podle mě dobře udělaný a podle mě o kapku lepší než Google Reader, ale uvidíme jak se to vyvine.

zimmi

Nechceš zkusit tu v Opeře? Anebo Abilon, www.abilon.org

Medhi

zimmi (#11): Díky za tip, ale ani jedna není boužel webová, což byl jeden z mých požadavků

Vojtěch Bulant

Medhi (#12): Mám stejný problém, chci decentralizovanou čtečku.. Ono je to složitý, přemýšlel jsem, že bych si ji napsal dle svých potřeb, myslím, že by to neměl být zas takový problém..

Finwe

Zkoušel jsem feed on feeds, která běží na PHP + MySQL a jsem celkem spokojen. Tvým požadavkům odpovídá až na to desktopové upozorňování, ale to by snad nebyl problém doprogramovat, sám pro sebe jsem si to přidal do todo listu;) A co se týká rychlosti, záleží na jakém hostingu to běží ;)

Lukoko

zkus WEB RSS READER . Neni to sice perla webdesignu, ale jako rss reader je to bomba … používám to už pěkně dlouho

drevolution

http://rss.plech.net

gwh

Nevím, jestli nepřicházím pozdě, ale rozhodně doporučuji orijinn. Je to výborná čtečka s velmi pohodlným AJAX rozhraním a přívětivým grafickým zpracováním.

Vojtěch Vrbka

V současné době je nejpoužitelnější Google reader


Archiv