rss

Jak získat 10 000 nových fanoušků na českou FB stránku za 4 dny

8. 12. 2009

nenznámá kniha

Jestli si myslíte, že po přečtení tohoto článku se vám budou hrnout fanoušci po kýblech na vaši stránku na Facebooku, tak to asi ne. Nebo možná jo. Já nevim.

Chci se jenom zmínit o jednom zajímavém nápadu, který uskutečnili v knihkupectví Neoluxor. Recept je jednoduchý. Již zmíněný dobrý nápad smícháme se známou značkou a pečeme v sociální síti. Výsledkem je 10 000 nových fanoušků za 4 dny. To vše zatím zadarmo.

Ten dobrý nápad se skládá ze dvou částí. První část je nalákání fanoušků na ?rozdáváme každý den knihu zdarma? a druhou je napsat tuhle informaci přímo do názvu stránky. Po Facebooku totiž nelze šířit nějakou konkrétní zprávu jako třeba retweetováním na Twitteru. Když se někdo stane fanouškem vaší stránky, jeho přátelé se pouze dovědí, že ?Franta se stal fanouškem Nudné firmy?. Kolik jeho přátel se na Nudnou firmu vůbec podívá?

U Neoluxoru vidí jeho přátelé toto: ?Franta se stal fanouškem Neoluxor na Facebooku: Každý den rozdáváme jednu knihu svým fanouškům?. Jé, já chci taky knihu, hups tam :)

Autorům gratuluji. Funguje to bezvadně, zatím nemuseli rozdat ani jednu knihu (prý začínají 10. prosince) a i tak je to bude stát 365 knih za rok. Nevím, co to bude za knihy, ale do 1000 Kč měsíčně by se mohli vejít. Hodně knih taky nikdo nechce, takže super způsob, jak se jich zajímavým způsobem zbavit :) Tak jako tak, pro giganta jako je Neoluxor je to za hubičku.

Uvidíme, jak to bude fungovat v praxi. Kniha se bude asi rozdávat na základě nějakého kvízu, takže budete muset projevit trochu aktivity, abyste knihu vyhráli. No a když se vám poštěstí, stanete se hrdým majitelem knihy, po které jste celý život toužili ? Zázraky osudu.

Ale to už přeháním. Osobně mám Neoluxor docela rád a těší mě, že zrovna oni tohle u nás rozjeli. A držím jim palce. Určitě to budu sledovat a budu se inspirovat. Vlastně už jsem se trochu inspiroval a na stránce Blueboardu občas také dáváme něco zadarmo.

Tak na co čekáte, na ulici vám knihu zadarmo nikdo nedá. Hups tam


Komentáře

tereza

Chytré. Neoluxor mám ráda, u jiných firem by se mi tento přístup moc nelíbil..

knedle

Než celou kampaň takto někdo vysvětlí, moc lidem ta genialita (a vychcanost) nedojde ? Palec nahoru. Čichám inspiraci starší stránkou (či skupinou) o rozdávání notebooků?

Jakub Hejda

No juché. Každý den knihu zdarma? Každý den mám šanci 1:14 000, že dostanu knihu? No možná se stanu spíše fanouškem SAZKA :-)

Baron

a pointa? proste si jen nabalej lidi na facebooku a konec protoze je to jen modni vlna ktera je k nicemu clovek se prihlasi a pak na to kasle, takze akce jak z nosu o nicem

Jiří Melčák

Jako Neoluxor se má ještě co učit. Můj pubertální švagr dostal na svou stránku za 3 dny 35.000 lidí a proč? Protože je puboš a má pubertální přátelé. Takže teď tam má 42k lidí, ale zase to není schopný využít. Ukazuje to (obecně) na to, že lidi nepřemýšlí, klikají a mají IQ tykve. Jako marketingový nástroj je FB dobrý, pokud víte jak na něj, ale jinak by ho měli zakázat, protože jen prohlubuje stupiditu veškeré populace. Stejně? takto nahnaní lidé nejsou správná cílovka.

Daniel Dočekal

Má to jednu vadu, tuhle stránku jim Facebook kdykoliv může zrušit, použití je v rozporu s pravidly používání stránek na Facebooku. Takže přijdou o stránku a všechny účty, které se téhle aktivity účastnili. Nevím jestli to za to stojí.

Robert Němec

Možná některým se to nelíbí, ale musí se uznat, že to Neoluxoru fungovalo.

Aktuálně porušují hned několik pravidel najednou ? ale funguje jim to.

Nabízím i vlastní návod:

http://www.facebook.com/?174365977896

Lukáš Krejča

Je to určitě dobrý, ale riskantní návod. Teď bude velice důležité, jak s tím budou nakládat dál, pokud budou s takovouto základnou správně pracovat, určitě se to vyplatí.


Archiv