rss

Jak si chatujeme s klienty

4. 12. 2009

Před více než rokem jsem psal o chatu Hab.la, kterým jsme komunikovali s klienty přímo na našem hostingovém webu.

Hab.la nebyla špatná, ale měla pár nedostatků (už je to tak dlouho, že nevím přesně jaké to byly. Ale určitě to pro mě musel být nepřekonatelný problém), proto jsem hledal dál a měl jsem štěstí. Našel jsem ZOPIM (pokud dovolíte, uvedl jsem odkaz s partnerským kódem, děkuji), což je také chat s návštěvníky webu, jenom funguje trošku jinak a má více funkcí.

Hlavní panel

S klienty nekomunikujete pomocí svého IM (Instant Messaging) klienta (i když to jde taky), ale používáte online flashovou aplikaci. Tu si buď otevřete v jednom panelu prohlížeče nebo použijete prohlížeč Google Chrome a hodíte si celý panel s flashem jako zástupce na plochu. Potom to máte skoro jako desktopovou aplikaci.

Chatovací okénko

Takhle se pak zobrazuje zavřené chatovací okénko na vašich stránkách, vyzývající k položení dotazu přítomnému agentovi/proda­vači/konzultan­tovi/obchodní­kovi (záleží co jste :).

Chatovací okénko

Co je na ZOPIMu výborné?

  • O návštěvníkovi webu vidíte hodně informací přímo v dashboardu (to je to, co vidíte vy, jako tzv. ?agent?). Víte, na jaké je stránce, jaký má prohlížeč, operační systém, jak dlouho je neaktivní, odkud přišel apod.
  • Vidíte, že je návštěvník aktivní a můžete ho sami oslovit.
  • Když vám návštěvník napíše, upozorní vás zvuk.
  • Můžete používat vlastní zkratky, například /dd napíše dobrý den
  • Uchovává se historie rozhovorů, takže si můžete vyhledat, o čem jste se s návštěvníkem v minulosti bavili.
  • Většina částí je počeštěna.
  • Perfektní je také funkce, když nejste zrovna přítomni. Návštěvník vám může napsat i tak, a vám to přijde jako email. Na ten můžete rovnou odpovídat.

Zdarma nebo za kačky? Obojí.

ZOPIM nedávno vyšel z fáze beta a již je v oficiální verzi, která s sebou přinesla i zpoplatnění. To je ale docela rozumné, protože vybrat si můžete z několika plánů, mezi nimiž najdete i jeden zdarma. Ten postačí pro většinou malých businessů. Umožňuje jednoho agenta a max. 2 paralelní chaty. My s tím například můžeme docela dobře fungovat. Pokud vám to ale nebude stačit, za docela rozumný peníz měsíčně si můžete zaplatit lepší verzi.


Komentáře

Jakub Hejda

Šikovná věcička. A kolik lidí online v reálném provozu s tím zvládnete najednou obsluhovat?

medhi

Jakub Hejda [1]: Nyní máme free verzi, kde lze maximálně dva lidi. Ale není problém najednou komunikovat třeba se čtyřmi. Je to velmi podobné jako u IM, kde také třeba mluvíte s několika lidmi najednou.

Erix

Díky za tip, už to testuju na www.olymptoy.cz :-) Firma, co nám ho vyráběla, nám nabízela Promptchat, ale za daleko víc peněz, než je free verze Zopim :-) Jenom se mi nedaří nalogovat do dashboardu s Firefoxem. Hlásí mi to chybu komunikace :-(

David

Skvělá věcička a za velmi rozumný peníz. Zatím jsem nenašel lepší.Nasadil jsem na http://www.smtoptrade.cz


Archiv