rss

Jak mít Google mail na vlastní doméně?

15. 12. 2008

Používáte Google mail, ale nevyhovuje vám adresa neco@gmail.com? Chtěli byste pořád používat luxus googlovského emailu, ale na své doméně? Není to vůbec žádný problém a navíc je to zdarma (pokud už máte doménu) nebo téměř zdarma (pokud doménu ještě nemáte - tu lze sehnat už od 199 Kč ročně, to jde ne?)

Krok 1: Koupit a zaparkovat doménu...

Nemáte-li ještě žádnou doménu, nějakou si kupte a zaparkujte. Náš Hosting Blueboard.cz nabízí domény už od 199 Kč s DPH na rok. Parkování je zdarma.

...nebo použít vaši doménu

Použít můžete už doménu, která je vaše nebo dokonce doménu, na které máte už svoje stránky a provozujete na ní hosting.

Malé upozornění: Pokud už na své doméně máte hosting a emaily, budou vám při zavádění Google Apps stávající emaily zrušeny. Na tom je třeba dohodnout se s vaším hostingem, aby nedošlo k újmě.

Krok 2: Nastavit si doménu na Gmail

Hosting, který vám doménu parkuje, požádejte o nastavení DNS záznamů na Google Apps. Pokud budete doménu parkovat u našeho hostingu, stačí napsat do poznámky v objednávkovém formuláři, že chcete Google Apps. My už budem vědět.

Jděte na Google Apps, a tam se s vaší doménou zaregistrujte

Vyplňte relativně jednoduchý formulář:

Počet uživatelů je myslím spíše informativní údaj o tom, kolik byste chtěli mít emailových schránek. Ale počet schránek pak může být úplně jiný, vyplňte tedy kolik schránek předpokládáte, že budete na té doméně mít.

Nakonec si zvolte administrátorský email a heslo k němu:

Hotovo, právě se nacházíte v Kontrolním panelu, kde se vše nastavuje. Jak si můžete všimnout, mimo nastavení emailů jsou tu i další služby, například Chat, Kalendář, Dokumenty apod. Proto se to jmenuje Google Apps. Ale o tom možná jindy, nás zatím zajímá jenom email.

Nyní se musíte zeptat nás (nebo toho, kdo vám doménu parkuje), jestli už provedl nastavení pro Google Apps. Pokud ano, klikněte na Aktivovat e-mail a potom dole na Změny byly provedeny.

Teď čekejte, až proběhne nastavení, může to trvat až hodinu.

Až bude hotovo, váš email je připraven. Do schránky se dostanete přes URL, která je uvedena zde?

? ale můžete si ji i změnit. Uděláte to následovně:

Pokud se nacházíte v Kontrolním panelu Goole Apps, jděte do E-mail ? Změnit URL a nastavte subdoménu. U nás ji automaticky nastavujeme na mail.vasedome­na.cz, v tomto příkladu jsem udělal adresu email.bluehos­t.cz:

Krok 3: Hotovo

Do prohlížeče zadejte vaši zvolenou URL (u mě tedy email.bluehos­t.cz) a objeví se vám následující přihlašovací stránka:

Tu si můžete mimochodem upravit jak chcete, dokonce tam můžete nahrát svoje logo. Ale to už jsou objevy, které čekají na vás :)

Google Apps toho umí víc

Ano, je to tak, a přinám se, že ani nevím co všechno. Určitě v rámci vaší domény můžete mezi emaily sdílet kontakty, možná dokumenty a můžete i chatovat.

Jeden tip

Můžete využít domén s koncovkou .name a mít tak třeba email v podobě franta@novak.name (samozřejmě doména s vaším příjmením musí být volná)

Pokud vám ještě není něco jasné, zkuste se zeptat v komentářích, pokusíme se poradit. Samozřejmě pokud si budete parkovat doménu u nás, je vám k dispozici naše vstřícná podpora s osobním přístupem.


Komentáře

Callo

Chtěl bych se zeptat jestli jde mit email napr. na mail.mojedomena.tld a normalne na www.mojedomena.tld provozovat web.

Jiřík

Nepřídává se reklama do odeslaných mailů? je to pořád freemail, nebo už je tam nějaká garance (chápu rozdíl gmail a třeba seznam :-) )

medhi

Jiřík [2]: Reklama se do emailů nepřidává, Google myslím pouze reklamu zobrazuje v té emailové aplikaci.

Misha

Aby nedošlo k mýlce, myslím že je dobré zmínit, že nejde jednoduše přemigrovat obsah stávajícícho gmail účtu na tento nový google apps, sice jdou přetáhnout zprávy, ale nastavení apod. ne. Stejne tak nejde přetáhnout stávající funkce google account (přihlašování do google služeb atd).

Poslední pozor je při tom, když si zaplatíte placenou verzi. Pokud si zaplatíte x schránek (větší prostor atd), nejde na jedné domény mít zároveň placené a neplacené účty, maximáně si vytvoříte alias.

medhi

Callo [1]: Ano jde.

tommi86

Dobrý den, někde jsem četl, že podobnou službu poskytuje i Microsoft. Mám dojem že se to jmenovalo ?Live Custom Domain?.

A tak bych se chtěl zeptat zda je to možné sprovoznit i na vašem hostingu, respektivě o nějaké podrobnosti? Předem díky.

medhi

tommi86 [6]: Ano, o té moc nevím, ale určitě bych začal na Live.com a neměl by být žádný problém v propojení s naším hostingem.

tuckan

Dobrý den, chci se zeptat, zda si stačí koupit doménu nebo k doméně musím mít i nějaký hosting, aby Google Apps fungovaly? Děkuji za odpověď.

medhi

tuckan [8]: Stačí mít pouze doménu bez hostingu.

Carl114

hh praktické. Google myslí opravdu na všechno. Takže můj mail ...@gmail.com si mohu změnit a všichni mi budou psát na můj např. info@gigafun.cz, ale maily budou chodit na gmail? Pokud to chápu správně tak je to celkem dobré. V ČR to gmail.com není moc typické a lidi si to občas pletou.

zedna

Mám jeden dotaz, nikde jsem nenašel možnost samostatné registrace nového uživatele. To znamená, že tato služba nemůže být využívána jako freemail nebo je tu nějaká přijatelná možnost?

Martin

Petrr [15]: Díky za pomoc, už jsem to vyřešil :-) Martin

Martin

Dobrý den, Nejsem odborník proto chci požádat o radu ? je-li to možné. Zaregistroval jsem se na Google Apps se svojí doménou. Požádal jsem správce mé domény, jestli mi může nastavit DNS záznamy. Odpověděl mi, ?pošlete nám DNS záznam pro ověření domény? Chci se zeptat, kde ten záznam vezmu? Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Petrr

Martin [14]:

  1. prihlas se na google apps (google.com/a/nazev-domeny)
  2. over domenu, napr. pomoci nahrani specialni souboru, viz info http://www.youtube.com/watch??

3)v hlavni panelu po overeni bude moznost aktivovat email ? tam naleznes informace, vcetne DNS zaznamu, ktery ti poskytovatel nastavi..

Zábavná videa

Díky za parádní návod, už chvíli přemyšlím, že bych zkusil gmail na vlastní doméně, ale nějak jsem neměl chuť zjišťovat, jak to funguje a jak na to, a teď už vím? skvělé, Gmail je prostě velmi povedená aplikace.

Janek

?Malé upozornění: Pokud už na své doméně máte hosting a emaily, budou vám při zavádění Google Apps stávající emaily zrušeny.? ? budou zrušeny v okamžiku, kdy vám končí hosting, nikoli při zavádění Apps!!!

Bez tohoto nesmyslu by byl článek vynikající?

medhi

Janek [12]: Možná na jiném hostingu než Hosting Blueboard.cz. Ale my emaily zrušíme ihned, protože pak může dojít k tomu, že některé emaily spadnou do původní schránky na hostingu a dotyčný se o nich nemusí dovědět a přijde o ně.

Musím vás tedy opravit, že nejde o nesmysl, ale o rozumné nastavení.

sin

A nevite nekdo jak to zrusit? ja jsem si to pred casem zalozil ale nemam tedka heslo a nemuzu se k nemu nijak dostat? tak bych to chtel zrusit a zalozit znova

james74

a bude fungovat na gmailu zaroveň ..@gmail.com i s tím novým ..@neco.cz ? já jen že jsme všem dal mail s adresou ..@gamil.com díky

jarda

jak změním hlavní email na starý který jsem před rokem změnil.minule jsem měl pedro a ted mám kalifuna!a chci znovu pedro!a když se přihlásím znovu na minulou adresu budou tam uchované správy?

p.

Díky za článek! Je staršího data, ale přesto reaguji ? rád bych se zeptal, jestli takto lze spravovat 2 a víc mailů s vlastní doménou? Do schránky, kterou jsem zřídil jako první se najednou sice můžu přihlásit, ale po kliknutí na ikonu mailu to odkáže, že ?stránka neexistuje?. Funguji na zdarma Google Apps (ne Premium, Business, atd)

Vlastik

Vynikající, díky této stránce jsem si to zařídil.:-)

Tom

Ze smluvních podmínek služby: Zákazník však souhlasí, že společnost Google může tyto emaily sledovat, odpovídat na ně nebo je jinak zpracovávat.


Archiv