rss

Hosting Blueboard.cz v roce 2009

25. 1. 2010

Rok se s rokem sešel a já se jal sepsat další článek o hostingu, na kterém se podílím. Jde o již 4. článek, který píši celkem pravidelně v lednu a snažím se v něm shrnout Hosting Blueboard.cz v číslech i krůčcích, které se nám podařilo realizovat. Pojďme tedy na rok 2009.

Hostingy

V roce 2009 jsme přesáhli polomagickou hranici 3000 hostingů. Pomohlo k tomu 1074 nově aktivovaných hostingů. Nárůst oproti novým hostingům v minulém roce je to asi 18%. Menší zájem, než jsme čekali, je o tzv. multihosting, což je další doména 2. řádu za příplatek +20 Kč s DPH. Multihostingů u nás v roce 2009 vzniklo 78 a obsluhují 2× tolik domén.

Domény

Zaregistrovali jsme 1722 nových domén (+46% oproti 2008) a prodloužili 2622 (+48%).

Akce Doména .eu za retweet

4. prosince jsme nastartovali akci Doména .eu zdarma za retweet. Mělo to větší úspěch, než jsme čekali. Ač akce začala v páteční večer (kdy je na Twitteru už málo lidí), zpráva byla retweetnuta 292× do pondělí, kdy jsme akci ukončili. Každému, kdo retweetnul a doménu si u nás objednal, také ji dostal. A mnozí z toho měli opravdu radost. Registrovaných domén v této akci bylo ovšem pouze 200.

Twitter a Facebook

Hosting Blueboard.cz má účet jak na Twitteru, tak na Facebooku. Na obou účtech nezávisle informujeme o dění týkající se hostingu nebo Blueboardu. Naši fanoušci a followeři se první dozví o různých akcích a rádi tam také vyslechneme vaše přání a stížnosti. O tom, že naše účty v sociálních sítích stojí alespoň za zkouknutí, hovoří jistě počet followerů na Twitteru (přes 200) a fanoušků na Facebooku (skoro 500).

Novinky

I v roce 2009 jsme přinesli mnoho novinek:

  • zavedli jsme možnost platby přes PayPal
  • sputili server s PHP 5.3
  • zvýšili všem zdarma prostor o 500 MB
  • zprovoznili samoobslužnou editaci DNS
  • snížili cenu domény .CZ o 40 Kč a doménu .SK o 300 Kč
  • a umístili jsme se na 4. místě v soutěži TOP Hostingy 2009

Závěrem

Vždy jsme se vám snažili být co nejblíže a díky sociálním službám jako Facebook a Twitter tato snaha minulý rok nabrala úplně jiných rozměrů. Nyní můžeme být přímo mezi vámi a naslouchat vašim přáním a potřebám, mít zpětnou vazbu. To nás strašně baví a je to pro nás velkým přínosem. Nejen díky tomu byl pro nás rok 2009 skvělý a doufáme, že byl takový i pro vás, naše klienty.

Relevantní odkazy:


Komentáře

BoB

Ad Multihosting: Sám jsem ho po vás kdysi chtěl, ale to že jste ho skutečně zavedli jsem se dozvěděl teprve relativně nedávno ? Nevázne trochu propagace?

frettie

Já nevím, já tak nějak počítal s tím, že multihosting je ideální forma hostingu a že je všude. Jen tady mi přijde velice vychytaný.

David Krmela

Máte špatný link na Facebook (.cz místo .com).. Jinač, multihosting se mi zalíbil a zase uvažuji o přehození pár webů pod Vás :)

medhi

BoB [1]: Možná, pokusíme se to napravit.

David Krmela [3]: Díky, opraveno. Budeme se těšit!

Jindřich

A něco co chystáte na rok 2010 neprozradíte? :)

sara

http://idateasia.wordpress.com Hostuju u BlueBoardu několik svých webů a jsem s jejich službami nadmíru spokojen. Především pak v přímé a lidské komunikaci. Ta je totiž nad všechny technické parametry. Díky za váš support pánové.


Archiv