rss

Hosting BlueBoard.cz v roce 2007

24. 1. 2008

LogoStejně jako před rokem, i letos jsem sepsal něco jako tiskovou zprávu nebo chcete-li bilanci o Hostingu BlueBoard.cz. Tato zpráva by měla sloužit nám i našim zákazníkům jako přehled o vývoji našeho hostingu.

V roce 2007 bylo objednáno a zaplaceno 897 hostingů, což je o 30% více než za rok 2006.

Zaregistrovali jsme celkem 978 nových domén a 1060 jsme prodloužili.

V květnu jsme všem zdvojnásobili diskový prostor zdarma. Je to hlavně reakce na snižující se ceny HW. Rádi bychom z tohoto navyšování udělali tradici, takže naši klienti se mohou v květnu opět na nějaké to zvýšení těšit.

Co se týče investic do HW, činily opět asi 100 000 Kč, což stejně jako v roce 2006. Ovšem je nutné přihlédnout k mnohem nižším cenám v roce 2007.

Dostali jsme se mezi první třicítku webhosterů u nás podle zaregistrovaných českých domén (zdroj: Lupa.cz).

Dosáhli jsme téměř nejnižší (nedotované) ceny za českou doménu na trhu - 260 kč s DPH (viz. JakNaHosting.cz). Takto nízkou cenu máme díky dobré spolupráci s naším registrátorem domena.cz.

Začali jsme nabízet instalaci oblíbených opensource programů a za instalaci si účtujeme symbolických 10 Kč.

Zprovoznili jsme speciální a velmi rychlý export/import MySQL. Klienti tedy nemusí k tomuto používat phpMyAdmin, který je velmi pomalý a určité objemy dat ani neumí zpracovat. V naší Klientské sekci to trvá několik sekund.

Tímto děkuji všem klientům za přízeň a příjemnou spolupráci v roce 2007 a těším se na tento rok.


Komentáře

Mára

Já jsem rád, že hosting BlueBoard pamatuje i na neziskové projekty se sponzoringem. Děkuji za Vaši vstřícnost a výborné služby. Marek Brumlich

dalibor

Díky za skvělé služby a přeju spoustu dalších spokojených zákazníků.

JOKER

Díky za skvělý hosting! Držte se a jen tak dál!

Jakub

Co je to ten speciální a velmi rychlý export/import MySQL ?
Něco takového hledám :)

Radovan Kaluža

haha, 100 tisíc za celý rok za HW :-), to tento měsíc jsme za to utratili více, takový pidi hosting, bych tu radši ani nezmiňoval

btw. kolik podporuje opensource, dva, tři :-) , my 140

Jan Ptáček

Radovan Kaluža [5]: a můžu se zeptat komu to cpete? Navzdory vašemu skvělému personálu a denímu chlebu bych si váš hosting nevybral už jen kvůli tomu jakou máte pověst a bylo by mi úplně fuk, že máte neustálou podporu, tým odborníků a VŠ, co takhle psát si tyhle vaše výjevy někam doma na toaleťák.

Takhle se prezentuje člověk, který má "skvělý" hosting, se "skvělou" podporou, s týmem vysokoškoláků a sám předpokládám s vysokou školou, proboha, kam jsme se to dostali?! Nechápu mentalitu některých podnikatelů (nebo co ste). Co když si váš potencionální klient přečte vaší reakci tady na blogu? Myslíte, že s takovýmy výroky (skoro bych se nebál říct výlevy) se vaše pověst zlepší?

Dalibor

Možná je to málo, ale bohatě to stačí, aby jel stabilně a splnil to co slíbil. A rozhodně má daleko lepší jméno a reputaci než vy.

Btw. k čemu bude uživatelům dvacet různých opensource blogů a čtyřicet opensource fotogalerií, … ? Když už si to sami neumí nainstalovat tak těžko posoudí, který je ten nejlepší.

Medhi

Jakub [4]: Můžete tak u nás importovat i mnohamegové importy během pár vteřin. Nahrajete je k sobě na FTP a pak párkát kliknete v Klientské sekci.

Díky tomu si vlastně můžete dělat i svoje vlastní zálohy kdykoly potřebujete.

Radovan Kaluža [5]: Vidím pane Kaluža, že jste se nezapomněl s naprosto stejnou hláškou ozvat i tento rok. Podle toho, kolik investujete do HW při vašem počtu klientů je docela poznat, jak tomu málo rozumíte a plýtváte tak prostředky. Není proto divu, že máte časté výpadky a v žebříčku měření jste o 150 příček níže než my.

Radovan Kaluža

Medhi [7]:
co se týče našeho personálu, máme zde několik CISCO certifikátu, polovina u nás má vysokoškolské vzdělání IT zaměření, myslím že znalostmi disponujeme, přepisování modulu pro apache v C++, nebo modifikace jádra je naším denním chlebem, to že investujeme hafo do HW je proto že máme několikanásobně více klientů a poskytujem VIP hosting

zároven poskytujem NONSTOP podporu, což se o vás asi říct nedá

díval jste se někdy do tabulke na naše přírustky domén a vaše více ja poloviční :-) , třeba tento týden http://domeny.l...p;x=335&y=45

naštve co :-)

Medhi

Radovan Kaluža [8]: Nebojte, nenaštve :) Poloviční přírůstky, přitom investice do HW několikanásobné :)

Je hezké, že jste vyjmenoval vaše teoretické schopnosti, ale praxe ukazuje něco jiného. Je zajímavé, že takových vysokoškolských odborníků pohromadě není schopno udržet základní dostupnost. Možná ty vaše certifikáty a desítky odborníků není to, co by v konečném důsledku zákazníci ocenili.

Ale vaše příspěvky nejsou reakcí na článek, nýbrž reklamou na váš hosting, takže další podobné smažu.

Patrik Vogl

Radovan Kaluža: A víte, co mě jako webmastera zajímá víc? Žádné, kolik kdo do čeho investuje, to je mi šumafuk, ale ohlasy. A, ehm, sakra proč já si nemůžu vzpomenout, že by někdo na Banan.cz nenadával? Haló, ještě někdo kdo ho pochválí, nebo už opravdu všichni vymřeli? Byl jsem u vás měsíc a bylo to horší, než nemít obě ruce a nohy, vaše zmiňovaná podpora je opravdu na úrovni a celkově, vaše osoba má mnoho chváli, kam se podíváte.

A dále mě zajímá kvalita. U vás jsem nic takového nedostal, u Blueboard jsem neměl jediný problém, vy máte krásné a časté výpadky, špatné reference, nešťastné návštěvníky. Je opravdu důvod se chlubit? To, že jste jakýsi gigant mě nepřesvědčí, abych odcházel od kvality.

Radovan Kaluža

webhosting banan.cz byl ne poprvé oceněn časopisem, v lednu to byl CHIP

:-)

a to co jsou opravdove uspěchy : http://radovan....k-2007-a-uspechy , tož asi tak

a pár lidí co nadává, mě nějak nerozhodí

frana

Musim uznat, že pan Kaluža si udělal skvělou reklamu… Když jsem se rozhodoval, kde si pořídit hosting pročetl jsem si několik diskuzí - to mělo důsledek negativní selekce - banan.cz - ne (v počtu negativních ohlasů opravdu nemá konkurenci :-)). Kromě dalších faktorů pro Blueboard hovořila především dobrá zkušenost známých.. a myslim, že jsem neudělal špatnou volbu, projevy p. K. mě v tomto názoru jen utvrdily..

fairman

banan.cz: tedy k Vám bych si nedal ani fotku shnilých hrušek. Oháníte se zázemím, ale neznám nikoho, kdo by Vás chválil. S hosting.blueboard.cz mám jen dobré zkušenosti, vstřícný support, rychlý a spolehlivý server. Co víc chtít, CISCO certifikáty? :)

Roman Meidl

Je velice smutné jak se pan Kaluža marně snaží zastínit silné neúspěchy Banán.cz splaškou jeho bezduchých argumentů a vytahováním se jak oni jsou ti nej, že má u nich každý druhý vysokou školu, certifikát cisco, že mají "ocenění" z CHIPu .. Arogantní podpora která dělá z každého blbečka není dobrá vizitka, výpadky na denním pořádku, atd, atd.! Redaktor z časopisu CHIP asi nebyl při smyslech jestli hodnotil Váš hosting jako kvalitní. A Blueboard? Paráda, super, hostuji od července, neměl jsem doposavad jedinný problém, pokud potřebuju s něčím pomoci, podpora naprosto rychlá, vstřícná… no prostě zbytečné to rozebírat. Pane Kaluža, měl by jste se sebrat a odejít si diskutovat na Vaše fórum pokud nějaké máte (nevím protože mě Vaše stránky nezajímají) ………. howgh

S.h.I.t..

Roman Meidl [15]: Radovan zapomíná uvést, že Chip u hostingů a podobných služeb srovnává parametry z webu té dané firmy a její služby. Rozhodně neměří dostupnost, ani se nezaměřují na podporu. Prostě jen vezmou údaje z webu a hodí do tabulky. Banán se tam dostal hlavně díky diskové kapacitě.

F. Šitler

Chtěl bych alespoň touto cestou poděkovat za kvalitní hosting :-) . V lednu jsem předplatil již čtvrtý rok :-), takže se asi dá říct, že co se výpadků a podpory týká, tak už přecejen nějaký obrázek o hostingu mám. Pokud jsem kdy něco potřeboval, tak odpovědi byly velmi rychlé, jednání vždy vstřícné podle scénáře "V podstatě nic není problém". Dlouho jsem se před těmi 3-mi lety rozhodoval, jaký hosting vybral. S pohledem zpět musím říct jediné: Rozhodně nelituji a děkuji :-) .

A Radovane, nikdo na tebe není zvědavej. Znám hodně lidí, kteří na banan nadávají, ale nikoho, kdo by byl spokojený.


Archiv