rss

Hosting BlueBoard.cz v roce 2006

24. 1. 2007

LogoRozhodl jsem se napsat takovou menší bilanci našeho hostingu. Pro začátek chci poděkovat všem našim klientům, kteří nám věřili a pustili se do spolupráce s námi. Ti, se kterými přijdu častěji do kontaktu, si nás chválí a já si přeji, aby to tak bylo i nadále. S kolegou Tomášem Randou pro to děláme maximum.

Ale pusťme se do toho. Za rok 2006 si u nás noví nebo stávající klienti objednali 688 hostingů, což je oproti roku 2005 295% nárůst.

Nakoupili jsme 776 nových domén, 150 převedli odjinud a 268 jsme prodloužili.

Začátkem srpna jsme se stali plátci DPH, což je výhodné pro u nás nakupující firmy, ale méně výhodné pro koncové uživatele. Přesto jsme se snažili zdražit minimálně nebo vůbec. Modrá varianta tedy zůstala za stejnou cenu, Zelená se zvýšila o 5 Kč. Ostatní poplatky zdražily v rámci kompromisu.

Investovali jsme více než 100 000 Kč do hardwaru. Přibyl nový server a v těchto dnech spouštíme ještě jeden. Pro představu o jaké stroje jde, každý server má hodnotu přibližně 60 tisíc Kč.

Naše strategie je nedrat se nahoru v žebříčcích hostingu, ale udržovat se na takové úrovni, abychom byli pořád schopni vyhovět našim klientům ve všem, co jsme jim slíbili. Přesto jsme v roce 2006 předehnali asi 70 konkurenčních hostingů (většinou ale nejde o přímou konkurenci, zdroj Czechweb).

Neméně zajímavá čísla padala i přímo u BlueBoard.cz, ale o tom možná příště.

Přejeme si, aby v roce 2007 byli našli klienti ještě spokojenější než v tom minulém.

Hosting BlueBoard.cz


Komentáře

Dero

Držím palce i do nového roku, Medhi. Celý blueboard.cz dýchá množstvím práce a energie, které jsi do projektu vložil. Dobrá práce!

tark

Také gratuluji. Jsem rád za každý dobrý hosting.

Kahi

Moc pěkná práce. Když se někdo ptá na dobrý hosting, říkám Blueboard.

background

jen tak dal, uz dlouho se chystam vyuzit vasich sluzeb, snad v tomto roce se postesti a otestuju si, jak jste na tom :) reference mi rikaji ze "vyborne"

Jakub

Tož gratuluji hoši :)

mgr radovan kaluža

haha, 100 tisíc do hw, tak to investujeme co dva měsíce :), no jo hold menší hostingy se nemůžou rovnat s www.banan.cz

background

co je malé, to je milé a k zákazníkovi vstřícné :)

Medhi

mgr radovan kaluža [6]: Zajímavé, máte jenom asi 3x více klientů, ale do HW investujete 6x více. Někdo holt investuje více do HW, někdo zase do klientů.

Jakub

Banán je po Pípni snad ten nejhorší hosting o jakém jsem slyšel. A toto chvástání a vychloubání a předhánění to jen podtrhuje :)))

ObiSkyWalker

Hostuji u Vás už skoro rok a jsem nadmíru spokojen. Jsem rád, že takový hosting provozujete a přeji Vám mnoho úspěchů do příštích let :-)

Oleg Veselkov

Ahoj Jirko a Tomasi ;)

Chtel bych Vam velice podekovat za vynikajici a spolehlivy hosting s pratelskou technickou podporou. Vzdycky ikdyz byl treba problem, tak jste to resili lidsky a s velkym nasazenim.

Velice jste mi pomohli v mych zacatcich a ted se muzu pysnit velice uspesnymi projekty. To byli casy, kdyz jste mi za tak mizernou castku pul mesice hostovali web s 8000lidi/den. Ale pockali jste a presel jsem na vlastni stroj. Jinde by me vyhodili a odpojili web hned ten samy den, kdy to zacne delat neunosnou zatez.

Ted u Vas hostuji pouze weby svych klientu, kde potrebuji spolehlivy a bezproblemy chod, coz na svem stroji zarucit nemuzu.

Chtel bych Vas hosting doporucit vsem. Vypadky jsem zadne nezaznamenal, a ikdyz ano, tak byli povetsinou naplanovane na nocni hodiny, takze to cloveku nevadi(tj. vedel jsem o nich pouze z tiskovek). Vsichni, kteri shaneji hosting s individualnim pristupem ke kazdemu, tak by meli jit k Vam(odzkousel jsem vsechny vetsi ceske hostingy).

DEKUJI VAM, a preji vsecko nejlepsi a mnoho spokejenych zakazniku v roce 2007.

PS: Radovane, Radovane, neprud'!!

Jakub Dvořák

BlueBoard je jednoznačně nejlepší, prozkoušel jsem už hodně hostingů, ale jen BB dává opravdu to, co tvrdí (narozdíl například o Banán).

background

ja ted ve vetsim vyuzivam http://station.cz a jsem se sluzbama taky spokojen.. na BB dojde v nejblizsi dobe :)

Josef Vanžura

Jo banan neni dobry. Jsem tam sice pul roku, ale moje zkusenosti jsou spise negativni.


Archiv