rss

Google Analytics: data dorazila

16. 11. 2005

google analyticsGoogle Analytics je nový nástroj od Google, který vám udělá opravdu komplexní statistiky (nejen) návštěvnosti vašeho webu. Už se o něm psalo na mnoho blozích (Yuhů, Milan Kryl a jiní).

Všichni, kdo z počátku přidali měřící kód do svých stránek netrpělivě čekali, až se zobrazí ve statistikách nějaká data. Trvalo to, ale dočkali jsme se. Píše o tom i Yuhů.

Já jsem přidal měřící kód do webu našeho hostingu a ve statistikách vidím data za úterý (tedy za včera). Asi to zpracovává data po nějakých blocích.

Statistiky jsou opravdu úžasné. Třeba počítání konverze. Zadáte si cíl, což je stránka, která se zobrazí, pokud návštěvník na vašich stránkách dokončí nějakou transakci. Třeba objednávku. Pak už jen sledujete statistiku a dovídáte se, že 2% z návštěvníků udělali objednávku, že to bylo dohromady 5 objednávek a odkud třeba přišli ti co si objednali.

Nebo zajímavá informace je kolik procent lidí je na vašem webu nových a kolik se jich vrací. U našeho hostingu za včera je asi 80% nových.

Zajímat vás taky jistě bude, ze kterých webů k vám chodí návštěvníci, které váš web zajímá. Mám sice ještě malý objem dat (jenom za jeden den), ale vidím, že lidé přicházející z jednoho webu o hrách, kde máme reklamu, pro nás nejsou vůbec zajímaví. Proč? Jeden unikátní člověk, co odtamtud přijde, zobrazí v průměru 1,02 stránky u nás. To znamená, že ho náš web vůbec nezajímá. Naopak jiný člověk, který přišel z webu o hostinzích, zobrazil unás 15 stránek, takže byl náš web pro něj jistě zajímavější.

No nic, musím se v tom ještě pořádně rozkoukat, protože tak 70% z toho moc nerozumím. Časem zkusím napsat další zajímavosti.


Komentáře

Milan Kryl

Ačkoliv úvodní stránka tvrdí, že čeká na zpracování dat, tak již mám taky přistup k nějakým naměřeným hodnotám. Snad se do pátku podaří podrobně prozkoumat a něco bližšího napsat :)

dgx

Jo ták, takže člověk se nesmí nechat zmást úvodní stránkou :-)

Taky mi hodně pomohlo, když jsem v Opeře povolil pluginy :-)

Medhi

Je to tak, píše to, že data ještě nejsou a ona jsou.

Další kód jsem vložil do BlueBord.cz a v GA mi to pořád nechce najít :(

dgx [2]: V Opeře mi to hází nějaký chybový hlášky, že by to bylo tím?

Petr Stříbný

Tak u mě taky data dorazili. Takže si pravděpodobně G Analytics nechám :)

Aleš

Nevíte jestli se dá jako GOAL nastavit kliknutí na nějaký odkaz? Odkaz směřuje mimo náš web, takže na něj nemůžu dát kód GA a zadat jako Goal URL.

Ondřej Coufalík

Je to super sluzba. Vyuzivam ji uz vice nez rok u temer vsech svych zakazniku. Ted se chystam zprovoznit a naucit jak vyuzivat pocitani konverzi a statistiky. Vrele doporucuji vsem. System je velmi podrobny a docela prehledny. Na implementaci je velmi jednoduchy a navic mate moznost sledovat az 50 ruznych domen. Zatim je to zdarma.

Vojtěch Vrbka

Google Analytics je daleko lepší než některé nástroje na měření návštevnosti, které jsou placené.

Jakub

Asi to půjdu vyzkoušet.

Hanes

Netušíte někdo, jak z toho vyexportovat data? Myslím tím, kokrétní typ, který chci exportovat - z různých pohledů a to na jedno kliknutí?
Děkuju


Archiv