rss

Google Alerts. Buďte v obraze

18. 11. 2008

Alert!

Foto od Ryan Godfrey

Google Alerts je služba, která za vás hlídá, co se kde na Internetu šustne. Určitě každý z vás už na Googlu zkusil hledat svoje jméno, abyste zjistili, kde se o vás co píše, jak moc už jste slavní nebo jestli vás někdo nepomlouvá. Nebo jednou za čas zkoušíte hledat kde se píše o vašem projektu. Google Alerts to dělá za vás a pravidelně vás informuje.

náhled do google alerts

Jak vidíte, já třeba sleduji, co a kde se píše o Blueboard.cz a Hosting Blueboard.cz.

Máte možnost nechat se informovat buď e-mailem nebo pomocí RSS zdroje, toho využívám já. Když si zvolíte RSS a zároveň používáte Google Reader, tak se vám tam zdroj automaticky přidá.

Nastavení je opravdu velmi jednoduché. Prostě kliknete na přidání nového alertu, vyplníte slova, která chcete sledovat, způsob, jakým chcete být informováni (email, RSS) a pak si ještě můžete zvolit, v jakém rozsahu chcete Internet sledovat. Můžete sledování totiž zúžit na Google News nebo jenom web nebo jenom video apod. Já mám zvoleno Comprehensive, což znamená (aspoň myslím), aby bylo sledováno úplně vše.

Sledujte, jestli o vás někdo netwittuje

Ne méně zajímavé je též vědět, co si kdo o vás nebo vašich projektech špitá na Twitteru. Abyste to zjistili, můžete buď použít vyhledávání Twitteru nebo například Monitter, kam zadáte hledané slovo a pak si toto hledání natáhnete do RSS čtečky. Já používám Tweetscan. Je jednoduchý a dobře funguje.

Až tyhle věci vyzkoušíte, vraťte se, a napište mi do komentářů, jestli jste se dověděli něco nového například o sobě, svém projektu nebo o někom/něčem co vás zajímá.


Komentáře

zputnik

Jirko, díky za praktické tipy. Většinou hledám zbytečně zdlouhavě. Hned vyzkouším, jak fungují tyto služby.

Jakub Vrána

Já používám http://blogsearch.google.com

medhi

Jakub Vrána [2]: Tak o tomto vyhledávání jsem ještě nevěděl. Díky

Lukáš Jirovský

Díky za tip, o službě jsem věděl, ale ne, že má výstup i v RSS a nějak mě nenapadlo to použít na sebe nebo svoje projekty :). Vyzkouším (a za jak dlouho se mi tenhle komentář objeví ve čtečce :)).

Carl114

Zatím jsem tu službu teď našel na jednom zahraničním webu a tak jsem zvědavej jak bude sloužit. Doufám, že to hledá dobře :)

Petr

Me se nejvic libi ten obrazek s tim cervenym tlacitkem, velmi napadity

Martin

Zaujímam sa o web ale službu ALERT som etše nevyskúšal . Idem hned na to. Dobré články sú tu.


Archiv