rss

digitální Citron: Redesign

12. 11. 2005

knihaProstě to na mě přišlo, tak už jsem to dotáhl do konce. Zkusil jsem se tentokrát pustit do něčeho odvážnějšího, dyk vocode.

Mám tyhlety papírové věci rád, mám rád staré knihy s potrhanými stránkami a zažloutlými deskami. Mám rád noviny ze třicátých let minulého století (asi, letopočty mi nikdy nešly) a jejich kouzlo postrádající jakýkoli kýč.

Nebude to asi úplně finální verze, už jenom kvůli tomu, že obrázky simulující papír jsou děsně velké (pozadí má 220 KB), takže ještě přemýšlím co s tím. Text by ale měl být čitelný bez obrázků, stejně tak jako bez stylů.

Ocením vaše názory a taky jak to vypadalo, když se vám to poprvé načítalo. Profesionálové nechť odloží kámen, jenž na mě budou případně chtíti hoditi, já si prostě jenom tak hraju :)

Aktualizováno: Ještě jsem se zapomněl zmínit, že pozadí (ten koberec) mám ze stránky squidfingers.com (trochu jsem ho ztmavil a zbarvil), na kterou jsem narazil díky tipům od Jódlujícího Bernardýna.


Komentáře

Medhi

Tak první chybu vidím v tom, že se nejdříve načte tmavé pozadí v BODY a než se načte to velké světlé, tak tmavé písmo nelze číst :)

tark

Je to pěkný, to musím uznat :) Jen bych asi udělal tmavší pozadí při vypnutých obrázcích. A ohledně té velikosti - stejně ty obrázky budou v cachi ..

tark

BTW, medhi, víš co je sranda? Já spustil blog a tys ve stejnou chvíli redesignoval ;)

kajinek32

jojo, vidím přesně chybku v tom, že to asi 3 vteřiny ukazovalo hnědé písmo na hnědém pozadi :(

Medhi

Tak jsem to opravil. Již to nemá 220 KB, ale 76 a před načtením lze text číst, má světlé pozadí.

Jiří Macich ml.

medhi: Je to velmi zajímavý design, ale starý se mi líbil více. Možná bys měl nějak ukončit patičku. Třeba tak jako začíná hlavička.

tark: To není až taková náhoda, vzhledem k tomu, že ty blog spouštíš znovu každou chvíli ;-)

Medhi

Jiří Macich ml. (#6): Jo, tu patičku musím ještě vytvořit :)

Jirin

Je to super a nic bych neměnil.:-) Možná bych jen dal na vyběr skiny pro ty, co se jim libi stary design Hezky den JN

Medhi

Jirin [8]: Díky. No já osobně nejsem zastánce skinů na stránkách jako jsou třeba blogy. Blog by měl mít svou tvář, podle které bude také zapamatovatelný.

Skiny jsou jistě dobrý věc tam, kde webová aplikace nějakým způsobem slouží lidem - třeba webové emaily.

Ošklivý sup

A co třeba ještě si trošku hrát a udělat nějaké pěkné tlačítka místo těch formulářových, případně i něco místo té ošklivé HR :)
Jinak výbronej redesign, nejvíc se mně líbí citrony v nadpisech, ty sou úžasný :)

Medhi

Ošklivý sup [10]: Tlačítka možná nechám, stejně se z většiny stylují dle OS. Jinak v jakém prohlížeči máš ošklivý HR? Mám za to, že to je všude nastylovaný na tenkou hnědou linku.

Jinak moc dík.

Vojtěch Bulant

Zajímavé, velikost pozadí se dá bez problémů překousnout. Ani v patičce problém nevidím, nemusí končit jako hlavička..

Filosof

Design se mi líbí :-) btw. včera v noci jsem vyrobil o něco komplikovanější, ale podobně papírový design pro jeden miniwebík o mandalách pro mou ženu.. :-) (samozřejmě aniž bych viděl ten Tvůj)..

Plaváček

Pěkné retro se stejným vzorem na pozadí, jako mám koberec v obývaku. Že by inspirace? :)

Medhi

Plaváček [14]: Už jsi druhý, kdo mi řekl, že má doma takovýhle koberec :) Hele, ale to už není zrovna moderní podlahová krytina :)

Frettie

moc pekny … dokonce bych nechal i paticku takovou jaka je :)

jsi clovek co umi jak super fotit, tak super designovat … mas cit pro umeni :) tohle je pro mne umeni !! :)

Jódlující bernardýn

Pěkné! Fakt…ten zežloutlý list vypadá výborně.

BTW i já jsem si trochu hrál… viz. http://jodlujici.bernardyn.net

Karel Mašát

Ten papír je super, fonty, barvy písem, průhlednost textboxů, všechno je velmi, ale velmi povedené. Jediný co mi příjde hodně špatný, je to pozadí na stránce (myslím tu vzorkovanu tapetu ). Vyměň pozadí, dotáhni styl pro tlačítka a bude to bomba. Toť můj názor, ale nejsem webdesigner.

kali

Nový design je pěkný, i když ten předchozí se mně osobně líbil víc (třeba je to jen věc zvyku). Obecně nemám moc ráda tyhle retro styly. Ale zas ta hlavička - med, citron, ručně psaný nadpis - se k tomuhle hodí mnohem víc :)
K tomu co už bylo řečeno : tu patičku by to opravdu chtělo nějak dodělat - asi na celou šířku, teď je tam taková zmáčklá. Tlačítka apod. jsou, myslím, v pořádku.

ailyn

hele: http://ailyn.wz...shoty/citron.png a takhle to je na celé stránce, vznikají docela zajímavé pruhy, ale pochybuju, že to byl účel ;)

opera 8.5

Medhi

ailyn [21]: Uff, tak to nevím, čím to může být? Poradí někdo? Dělá to ještě někomu?

soundake

Další otrhaný layout?

Ne vážně, je to hezký na první pohled, hnědý (že by podzímní nálada?) a blbě se ten text čte (písmo by mohlo být o kapánek tmavší). Jen na Macu, kde je trochu jinak nastavená Gamma křivka, je pozadí malinko světlejší a tudíž písmo kontrastnější. Navíc v Safari zůstává problém s vykreslením tmavého písma na tmavém kobercovém pozadí.

A rozhodně bych zvětšil písmo u elementu a podobných, oproti ostatnímu textu se mi zdá příliš malé. Pokud je to záměr, tak bych rád věděl proč?

Abych to ale shrnul: mě to nijak neoslovuje a po grafické stránce bych tomu dal tak dva body z pěti. Už jen tím, že se mi nelíbí ten světlý okraj mezi světlým papírem a hnědým kobercem (vypadá to, jak když okraje září).

Hodně zdaru :)

Medhi

soundake [23]: Díky za kritiku.

Nemyslím si (jak píšeš na svém webu), že jde o nějakou novou éru. Podobné papírové a jiné weby využívající valstně fotopodkladu jsem viděl již před roky. Je to asi podobné jako ve světě módy, možná je to nějaký trend.

Co se týče věty o elementu, bohužel mi ta věta nedává slmysl, zdá se, že tam chybí o jaký element se jedná. Pak rád odpovím proč :)

Ošklivý sup

Medhi [11]:
HR mám stejné asi jako všichni, jen se sem imho moc nehodí. Spíš bych udělal něco jako ta boční nebo v hlavičce. Tlačítka jsem nemyslel stylovat, ale přímo obrázek.

Finwe

Opravdu moc pěkné. Chtěl jsem už kolikrát vytvořit takovýhle "papírový" design, ale vždycky jsem skončil neúspěšně.

Jen bych asi zvětšil kontrast mezi písmem a pozadím (asi spíš zesvětlením pozadí).

Roman

DESIGN JE MŇAM! Ale predsa nieco. Meno a URL je daleko od políčka komentára, což je podla mňa dosť krepé. Trebalo by mať tieto políčka blízko seba aby človek nemusel zbytočne rolovať.

background

škoda, že sem nezažil starý design webu.. tenhle se mi moc líbí, přehledný jednoduchý, výstižný..

Vojtěch Vrbka

j tenhle design je super

Jakub

Mám fakt pocit jako bych četl skoro knihu :)

k3

hi Medhi cúram len tak po nete a zrazu digitalny citron ,zaujal si..
design je štílovy tak tiež aj text čo tu dávš..
ps: skús to tu viac rozhýbat nejakym flashkom

dingo

Tak tenhle design je super, kde se jenom berou tyhle krásný pozadí… jako je starý papír atd… :-D


Archiv