rss

BlueBoard.cz na nové mašině

1. 1. 2006

BlueBoard.czKonečně jsme se dočkali a celý systém BlueBoard.cz má svůj vlastní stroj. Bylo to už potřeba, sice poslední dobou už vlastní stroj měl, ale ne tak úplně. Jeho zátěž, která je celkem enormní byla rozložena na dva servery, z čehož byl jeden hostingový. To z profesionální hlediska není dobré. I malá chyba na BlueBoardu má většinou díky velké navštěvovanosti velké následky a mohla tak ovlivnit hostingy našich klientů.

Nový server, na kterém již BlueBoard.cz běží, předčil všechna naše očekávání, která i tak byla velmi vysoká. Koukněte na konfiguraci:

  • Základní deska SuperMicro H8SSL-i, ServerWorks HT1000
  • Procesor Athlon 64 X2 / 4400+ (2x 2200MHz, 2x 1MB cache)
  • 3GB ECC DDR 400 v režimu Dual Channel
  • SCSI řadič Adaptec osazený ve slotu PCI-X
  • Seagate Cheetah řady 15K, 15 000 otáček/min

Přehození systému na nový server trvalo asi 10 minut a díky skvělé přípravě všeho proběhlo všechno bez problémů. Nový server si se systémem BlueBoard.cz krásně poradil a vytěžuje ho asi na 20-40% (procesor). Pro srovnání - na "starém" stroji, což byl Athlon 64 3500+ by BlueBoard.cz špičku (tedy zatížení kolem osmé večer) nepřežil.

Za tohle všechno může Tomáš Randa, se kterým spolupracujeme na našich projektech a jehož znalosti v této oblasti obdivuji. Co se týče právě funkčnosti zmíněného Athlon 64 X2 na SuperMicro H8SSL-i, vyřešil do té doby několik neznámých. Jednak to, že tento procesor může spolupracovat s použitou deskou, a že v této konfiguraci je funkční ECC (to je samoopravná funkce pro paměti).


Komentáře

Alex

Kolik dnes stojí taková sranda?? (orientačně)

Medhi

Alex [1]: Asi kolem 30k

chmelic

Mohl bych znát obchod, kde nakupujete? Protože kdybych tuto sestavu sehnal pod 40K, tak bych to považoval za úspěch. Plánuju podobnou sestavu a cena se pohybuje okolo 48K :-(.

Vojtěch Vrbka

A to jen jeden server snese 50 000 Uživatelů ? Jsem celkem překvapen, neměl jsme v tomhle přehled.

nina

co ted napisu:nevim ktery je obchod ve kterem nakupujete,mohla bych se to dozvedet?

Jiří Lysek

Dneska to stojí už o něco míň. Každým rokem se zlevňuje. Já mám rači notebook. Protože ten lze jednoduše přenést někam jinam.

mirek

Jiří Lysek [6]: no, ono přenášet server je poměrně důležité a notebook je pro to přímo ideální řešení :D Mě by třeba zajímalo, jestli běží na zmiňovaném serveru i aktuálních 100.000 uživatelů (blahopřeji!) a na jakém serveru běží hosting?

zdravím


Archiv