rss

BlueBoard.cz má 50 tisíc uživatelů

18. 10. 2005

To už je myslím docela pěkně kulaté číslo, takže možná by se hodilo trochu zavzpomínat a říci si pár nudných cifer, co vy na to?

Jakých 50 000?

Především je třeba říci, že jsou to uživatelé, kteří služby opravdu užívají. Žádné mrtvolky. Pokud není u nějakého účtu déle než měsíc zobrazena jediná služba, je posláno upozornění a poté nasleduje výmaz. Je tedy jasné, že uživatelů se registrovalo mnohem více, pokud budu konkrétnější, počet registrací činí asi 110 000. Tedy více než dvojnásobek. Je třeba taky říci, že je hodně lidí, kteří se registrují vícekrát, takže výsledný počet různých uživatelů - lidí, bude určitě méně než padesát tisíc. Zajímavý je také průběh počtu registrovaných uživatelů za den, který ukazuje následující graf.

Graf nových uživatelů
Graf přibývajících uživatelů

Všimněte si "zubů", kdy bylo najednou smazáno třeba 400 neaktivních uživatelů. Zatím se mi nepodařilo vypátrat, proč se to děje v takových návalech a ne úplně postupně. Za špatnou kvalitu grafu se omlouvám, je to převzato z grafu, který slouží jen pro mou informaci.BlueBoard loga

Začátky

Jako bezvýznamný webík jsem BlueBoard založil v květnu 2001. Věřte, že to bylo úplně něco jiného než dnes. Stěhoval se ze serveru na server a jeho vzhled se několikrát změnil. Tenkrát jsem netušil, že existuje jiný než tabulkový layout, netušil jsem nic o přístupnosti, XHTML a v PHP jsem byl v začátcích. Jakkoli jsem si ale myslel, že už jsem se PHP trochu naučil, vždy jsem zase zjistil, že ještě větší kus je teprve přede mnou. A to se samozřejmě netýká jen PHP.

Lidé

Co se týče softwarové části, vždy jsem si vše psal sám, ale neobešel bych se bez cenných rad, které mi poskytli skvělí lidé jako quip, Marabu, Miki a v poslední rok (nebo už dva?) také Yuhů, který mě mnoho naučil hlavně o psaní pro web. Poslední dny také spolupracuji s výborným odborníkem na slovo vzatým Markem Vavrečanem z LocalStudia na vývoji nového Chatboardu. Lidí, kteří mi dávali dobrých rad bylo samozřejmě mnohem více, tímto se jim omlouvám, pokud jsem je neuvedl.

Stejně důležitý jako software je i hardware, na kterém systém běží. Mé obrovské díky patří Sinisterovi, který držel nad vodou celý projekt v jeho začátcích. Jedna z nejdůležitějších osob je ale Tomáš Randa, můj nynější kolega a kamarád, který svou obětavostí a znalostmi dokázal, aby BlueBoard fungoval. Nyní by bez něho nemohl BlueBoard nemohl vůbec fungovat a dohromady tvoříme tým.

Součanost

Nyní je BlueBoard.cz v "nejlepších letech" a doufám, že budou tato léta trvat ještě hodně dlouho. Návštěvnost pořád stoupá, a jelikož je říjen, kdy se obvykle trhají rekordy v návštěvnosti, zrovna jeden včera padl. Hlavní stránku serveru a návštěvní knihy navštívilo přes 47 tisíc unikátních IP. Ankety byly zobrazeny 1 117 727x a zaregistrovalo se 232 lidí.

Nakonec si ještě můžete prohlédnout něco prodrobněji o tom jak se systém vyvíjel nebo graf návštěvnosti za poslední rok na TOPlistu.


Komentáře

skejtis

Nevedel jsem ze ma BlueBoard tolik uzivatelu myslel jsem si ze ma tak do 10tis.No kazdopadne jen tak dal.

Alex

Njn, ona je to perfektní služba. Než jsem poprvé začal před pár lety pronikat do PHP, bylo to pro mně vysvobození a také inspirace. A tehdy to pro mně ještě bylo technologicky nepředstavitelné…

Prozdradíš, jakou velikost mají MySQL db systému? :)

Congrats, jen tak dál.

skejtis

Me by spis zajmal prumerny mesicni traffic a pocet dotazu na db za mesic:))

Michal Pospiech

Ano, zveřejnit traffic a velikost DB by asi nebylo špatné. Taky by mě to docela zajímalo. ;) Ale jinak gratuluji k takovým číslům. Je to opravdu pěkné a držím palce. Jen tak dál. =)

Medhi

Pokusím se v budoucnu přinést více informací z této oblasti :)

kali

Alex (#2): Naprosto souhlasím. Mě pomáhá ještě dnes (a celý poslední rok, co aktivněji pronikám do tajů internetu). Doufám, že jednou přijde vlastní návštěvní kniha, ale do té doby budu spoléhat na blueboard :o) takže se připojím k ostatním: "jen tak dál" ;)

A k těm "zubům" na grafu - napadlo mě jestli to nesouvisí s těmi většími výpadky (jako bylo loni na sylvestra vymazání některých příspěvků v knihách, takové ty vypadky, kdy se pak spustily vlny nesmyslných nadávek… A myslím, že to přijde i po spuštění nového chatu.) - lidi jsou nespokojení, protože si zvykli, že vše funguje, naštvou se a jdou jinam. Samozřejmě z grafu nepoznám, jestli ty zuby jsou v té "správné" době, aby to opravdu opovídalo - takže je to spíš jen takový nápad =)

Jirin

Určitě více článku z této oblasti, velikost db a klidně i jaký z toho máte zisk;-)

DdNOx

Ať vám to šlape.

citrusak

Ať se Vám daří, loga jsou fakt pěkná!¨

El Carlos

Ano, jen tak dál Medhi

Stránky dělám pro radost a ani neplánuju, že bych pro knihu chodil dál než na blueboard.cz! Stejně tak anketa a sám víš, že i ten Fullboard má smysl.

Karlos

Chtělo by to u návštěvní knihy udělat přidávání fotek jako je to u serveru ne-e.net potom by to byla bomba!!!!

Karlos

Chtělo by to u návštěvní knihy udělat přidávání fotek jako je to u serveru ne-e.net potom by to byla bomba!!!!

Jan Látal

Blueboard sleduji od dob jejího vzniku… Moc mi pomohl, a držím palce… Vážím si serioznosti a pravého zápalu s kterým je web tvořen. Takže jedním slovem super jen tak dál…
ps:ty fota by to chtělo;)

Ondra

Blahopřeji. Předpokládám, že máte také spoustu zahraničních uživatelů, protože v ČR bysme jen ztěží hledali alespoň 10 000 webmasterů.

Vojtěch Vrbka

To jsou velice pěkná čísla

Vojtěch Vrbka

To jsou velice pěkná čísla

Emil Krejzek

Držím palce a přeji hodně úspěchů v dalších letech. Ať je tu s námi Blueboard.cz i nadále.


Archiv