rss

BlueBoard.cz: Co je nového?

28. 1. 2008

BlueBoard.cz za posledních pár měsíců umí nové věci, o kterých možná ani nevíte. Pojďme se na ně tedy podívat.

Počítadlo s grafy a referrery

O tomto vylepšení jsem již psal. Pokud si na web hodíte jednoduchý kód počítadla BlueBoard.cz, uvidíte přehledné grafy denní, měsíční a roční návštěvnosti. Navíc se dozvíte, odkud k vám lidé nejvíce chodí a na jaké slovo našli vaši stránku ve vyhledávačích.

Nové zprávy v knize do ICQ, Jabbera nebo po RSS

Už nějakou dobu si můžete nechat oznámení o nových vzkazech v knize posílat na ICQ nebo Jabbera. Nebo na více mailů najednou (zatím až 3). Kniha navíc obsahuje RSS kanál. Ten si můžete hodit do své čtečky nebo použít RSSBoard, tam si kanál natáhněte a umístěte si ho na stránky.

RSSBoardy

Díky nim můžete mít na svém webu přehled o počasí, zprávách ve světě nebo náhled na nové příspěvky ve vaší knize. Můžete si tam dát i svůj vlastní RSS kanál, kam budete psát třeba svoje novinky na webu. Přidejte si klidně i více kanálů najednou.

Blokování IP adres

Pro předplatitele je odemčená funkce pro blokování IP adres v knize nebo v ShoutBoardu.

API

BlueBoard.cz poskytuje zajímavá API, která lze použít ve vašich vlastních aplikacích. Zrovna se pracuje i na Gadgetu pro iGoogle, který vám bude zobrazovat přehled přístupů ve vašich počítadlech.

Jestli chcete být v obraze, sledujte RSS kanál novinek na BlueBoard.cz.


Komentáře

Mac

RSSBoard má problém s kódovaním na Safari/Mac. Iba dodám, že Safari zvláda aj Windows Latin 2 (ako aj všetky iné kódovania) a Jiřího sa opýtam prečo nepoužíva UTF-8? ;-)

Ale musím dodať, že som rád že sa pracuje na vylepšovaní služieb, len tak ďalej!

Mac

Mac [1]: Aha tak už som pochopil, RSSboard má defaultne windows-1250 čo sa dá zmeniť v nastaveniach, ale nemyslím že je to šťastné riešenie. Ale v každom prípade, niesom odborník takže ma berte s rezrvou?

Jakub

Tééda.. Jak to posíláte na icq? Prozradíte?

Pekky

Hoj nechápu jak dát chatboard do svých stránek. už jsem si asi 3 krát přečetl návod ale stejně to nechápu. Vysvětlíš mi to?


Archiv