rss

BlueBoard.cz API

16. 3. 2007

Napsal jsem jednoduché API, díky kterému lze služby BlueBoard.cz vkládat do jiných systémů. Myšlenka vznikla díky Martinovi Malému (Bloguje.cz) a také z ohlasů uživatelů BlueBoard.cz, kteří se často ptají, jak si dát anketu nebo ShoutBoard do svého blogu.

Začal jsem tím, že jsem zkontaktoval několik blogovacích a podobných systémů: Bloguje.cz, eStránky.cz, Blog.cz. S eStránkami jsme zatím udělali pouze návod, jak naše služby vkládat do jejich systému klasickým způsobem, ale o použití API se již jedná.

Michal Illich (Blog.cz) mi bohužel odepsal, že o spolupráci nemá zájem, Blog.cz má prý dostatek svých služeb, které jsou dostatečnou náhradou. Pravdou je, že uživatelé Blog.cz by i tak rádi služby BlueBoard.cz ve svých blozích použili. Doufám, že pan Illich ještě názor změní a nové API třeba nakonec použije.

Do provozu je API uvedeno na Bloguje.cz, jejich uživatelé si to mohou vyzkoušet, máme i návod jak na to.

Jak to funguje

API BlueBoard.cz funguje na základě tzv. API klíče, který si každý uživatel BlueBoard.cz může vygenerovat. S tímto klíčem se pak odebéře do své blogovací či jiné služby, zadá API klíč a už se dějou věci. Ty se dějou podle toho, jak daná služba s API naložila. Většinou se uživateli zobrazí seznam jeho anket, počítadel apod. a jedním kliknutím si je vloží třeba do blogu.

Pro provozovatele webových aplikací

Provozujete nějakou webovou aplikaci, kde by vaši uživatelé mohli někam vkládat služby BlueBoard.cz? Použijte BlueBoard.cz API, vaši uživatelé to jistě ocení. Ozvěte se mi tady v komentářích.


Komentáře

Šlaha

Máš nějak špatně zformátovanou nápovědu, zřejmě to bude tímto:

Šlaha

Nějak se to špatně zformátovalo, prostě máš (/code(/li) místo (/code)(/li)

Delltar

když už sme u blog.cz ten poskytuje služby který by mohly stačit tak leda cvokovi, ještě stále nezlepšil validitu stránek ačkoliv sem na to upozorňoval už před téměř rokem a půl, jedná se o systém scela nedostatečný, i proto jsem přešel na wordpress který je o 100^2 % lepší. btw. nevím jestli je dobrým ukazatelem, že takovejch no já nevim 85% stránek na doméně blog.cz slouží leda k distribuci warez apodobně… a je to tím, že tu neni žádná konkurence která by nabízela podobně jednoduchý způsob blogování, i proto si myslím, že by blueboard mohl mezi své služby blogovací systém zařadit… vznikl by blogovací systém ketrý by konkurenci rozašíroval jako nic… ten by se dal také vyřešit kooperací právě s wordpress.org … ale to už je věc realizace.

Delltar

když už sme u blog.cz ten poskytuje služby který by mohly stačit tak leda cvokovi, ještě stále nezlepšil validitu stránek ačkoliv sem na to upozorňoval už před téměř rokem a půl, jedná se o systém scela nedostatečný, i proto jsem přešel na wordpress který je o 100^2 % lepší. btw. nevím jestli je dobrým ukazatelem, že takovejch no já nevim 85% stránek na doméně blog.cz slouží leda k distribuci warez apodobně? a je to tím, že tu neni žádná konkurence která by nabízela podobně jednoduchý způsob blogování, i proto si myslím, že by blueboard mohl mezi své služby blogovací systém zařadit? vznikl by blogovací systém ketrý by konkurenci rozašíroval jako nic? ten by se dal také vyřešit kooperací právě s wordpress.org ? ale to už je věc realizace.

Jakub

Provozuji seznamku http://www.nalovu.cz.
Mám v plánu spustit pro uživatele jednoduché blogy.
Promyslím případnou spolupráci s Vaším API - jsem líný psát vlastní modul pro ankety :-)

Patrik Benyak

Ahoj, som vývojárom redakčného systému a chcel by som do neho spraviť podporu BlueBoard API. Mohli by ste ma kontaktovať na pato1kk(at)gma­il(bodka)com ?


Archiv