rss

Armada

8. 6. 2007

Právě čtu knihu Jizva od Chiny Miévilleho. Je to volné pokračování Nádraží Perdido. Jde o weird fantasy a steampunk. Nikdy jsem fantasy moc nemusel, když jsem slyšel zeměplochamrakoplaš, tak se ve mě všechno svíralo. Ale tohle je řekl bych trochu jiné. Autor umí pěkně psát a jeho fantazie nezná mezí.

No a já když si něco čtu, tak mi hodně pracuje obrazová fantazie. Ten příběh mám vlastně jako film. V Jizvě se pojednává o jednom městě, které pluje po moři a je složeno ze starých předělaných lodí a tohle je moje vize toho města. Tedy alespoň taková, jakou jsem dovedl namalovat.


Patříte mezi ty, kteří tyto knihy četli?

Pak jste jistě měli sami plno představ o světě Bas-Lagu. Zvu vás na prohlídku ztvárněných představ ostatních:


Komentáře

Petr Vaclavek

Chinu Miévilleho mam na seznamu knih, ktere si chci v budoucnu precist (dalsi viz seznam dobrych sci-fi a fantasy knih, co stoji za precteni), tak doufam, ze se pak k teto ilustraci vratim.

Ale pri cteni a prohlizeni tohoto prispevku me spise napadlo, zda jsi nezkusil oslovit ceska vydavatelstvi, zda by nechteli pouzit nektere tve kresbicky na obaly knih. Myslim, ze kvalita tvych praci mnohdy predci kvalitu jejich soucasnych prebalu… Dokonce jsem zahledl v nejakem sci-fi-fantasy casopisu - myslim ze to byla Pevnost - ze shani externiho grafika na malovani jejich obalky…

Baz

Obe knihy jsou velmi dobre, autor dokaze vtahnout do pribehu a presne do detailu popisuje prostredi takze jsem pri cteni mel pocit ze pribeh prozivam zaroven i s hlavnimi hrdiny.Nedavno jsem se konecne pustil do cteni Zelezne rady od stejneho autora.

pája

Ahojky ,chci se zeptat jak se kreslí s tablerem? je to jednoduchý nebo to chce čas než se to člověk naučí?? děkuju moc dyštak mam blog pajuss.blog.cz

Husitka

Knihu jsem nečetla, ale ta malba je opravdu úžasná.


Archiv